Մերիլին Մենսոնն արդարացվել է բռնության մեղադրանքներից հետո
Ռոք երգիչ Մերիլին Մենսոնն արդարացվել է իր նախկին օգնականի՝ Էշլի Ուոլթերսի կողմից բռնության մեղադրանքներից հետո, հայտնում է Bilboard-ը։
Նախորդ տարվա մայիսին արտիստի նախկին օգնականը նրա դեմ դատական հայց էր ներկայացնել՝ մեղադրելով սեռական ոտնձգության եւ բռնության համար։ Բացի այդ՝ Ուոլթերսը հայտնել էր, որ Մոնսոնն իրեն ստիպել է աշխատել 48 ժամ, ինչպես նաեւ ընկերներին առաջարկել է բռնաբարել իրեն։
Ենթադրյալ զոհի պահանջները վերաբերում էին ոչ միայն ռոք երաժիշտին, այլեւ նրա թիմին։ Էշլին մեղադրել է «Marilyn Manson Records Inc.» լեյբլին՝ նշելով, որ ինքը ստիպված է եղել աշխատել թունավոր միջավայրում՝ ենթարկվելով նվաստացումների եւ սպառնալիքների։
Արտիստի նախկին օգնականի կողմից հայցում ներկայացված բոլոր իրադարձությունները տեղի են ունեցել 2010-2011թթ․, ինչը դարձել է գործի դադարեցման հիմնակն պատճառ։

Rock singer Marilyn Manson has been acquitted following allegations of abuse by his former assistant Ashley Walters, Billboard reported.
In May last year, the artist's ex-assistant filed a lawsuit against him, accusing him of sexual harassment and violence. In addition, Walters said that Manson forced her to work for 48 hours, and also suggested that his friends rape her.
The claims of the alleged victim concerned not only the rock musician, but his entire team.
Ashley named co-defendants, saying that she had to work in a toxic environment, being humiliated and threatened by the team.
All the events described by the ex-assistant of the artist in the lawsuit took place in 2010 and 2011, which was the main reason for the termination of the case.