Ալեք Բոլդուինը հարցազրույց կվերցնի Վուդի Ալենից
Դերասան Ալեք Բոլդուինը հայտարարել է, որ հարցազրույց կվերցնի ռեժիսոր Վուդի Ալենից, որը կրկին ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել HBO-ի վավերագրական մինի սերիալի թողարկումից հետո՝ «Ալենն ընդդեմ Ֆերոուի»։
Ամենայն հավանականությամբ, Ալենի դեմ մեղադրանքների մասին կխոսենք նրա դստեր՝ Դիլան Ֆերոուի կողմից։ Յոթ տարեկանում նա հայտարարել է, որ հայրը բռնաբարել է իրեն։ Անցյալ տարի HBO-ն եթեր է հեռարձակել վեց դրվագից բաղկացած շոու՝ Ալենն ընդդեմ Ֆերոուի՝ ուսումնասիրելով, թե ինչ է տեղի ունեցել Ֆերոուի տեսանկյունից (Ալենը հրաժարվեց հաղորդման համար հարցազրույցից):
«Ես ոչ մի հետաքրքրություն չեմ ցուցաբերում որեւէ մեկի կարծիքի եւ գրառումների նկատմամբ։ Ակնհայտ է, որ ես մեկն եմ, ով ունի իմ սեփական համոզմունքները, եւ թքած ունեմ ուրիշների շահարկումների վրա: Եթե ​​կարծում եք, որ պետք է դատավարություն անցկացնել HBO-ի վավերագրական ֆիլմի օգնությամբ, դա ձեր խնդիրն է»,- գրել է Բոլդուինը։
Բոլդուինը Ալենի հետ նկարահանվել է երեք ֆիլմում՝ «Էլիս» 1990 թվականին, «Հռոմեական արկածներ» անթոլոգիայում (2012) եւ «Ժասմին» «Օսկարակիր» տրագիկոմեդիայում (2013)։

Алек Болдуин возьмет интервью у Вуди Аллена
Актер Алек Болдуин объявил об интервью, которое он возьмет у режиссера Вуди Аллена, вновь оказавшегося в центре внимания после выхода документального мини-сериала HBO «Аллен против Фэрроу».
Скорее всего, речь пойдет об обвинениях в адрес Аллена со стороны его дочери Дилан Фэрроу. Та в семилетнем возрасте заявила, что отец изнасиловал её. В прошлом году на HBO вышло шестисерийное шоу «Аллен против Фэрроу», расследующее произошедшее с точки зрения Фэрроу (Аллен давать интервью для программы отказался).
«Я НЕ ПРОЯВЛЯЮ НИКАКОГО ИНТЕРЕСА к чьим-либо суждениям и ханжеским постам здесь. ОЧЕВИДНО, что я тот, у кого есть свой собственный набор убеждений, и МНЕ НАПЛЕВАТЬ на чужие домыслы. Если вы считаете, что судебное разбирательство должно проводиться с помощью документального фильма HBO, это ваша проблема», — написал в посте Болдуин.
Болдуин снимался у Аллена в трёх картинах: «Элис» 1990 года, альманахе «Римские приключения» (2012) и «оскароносной» трагикомедии «Жасмин» (2013).