«Ընկերները» սերիալի ստեղծող Մարտա Քաուֆմանը ներողություն է խնդրել սիթքոմում սեւամորթ կերպարների բացակայության համար
12:12, 1 հուլիսի
«Ընկերները» սերիալի համահեղինակ Մարտա Քաուֆմանը ներողություն է խնդրել այն բանի համար, որ սիթքոմի գլխավոր դերակատարների շարքում չեն եղել սեւամորթ կերպարներ։ Նրա խոսքերը փոխանցում է LA Times-ը։
Քաուֆմանը խոստովանել է, որ ամաչում է այն փաստից, որ սերիալի դերասանական կազմը հիմնականում սպիտակամորթ դերասաններից է բաղկացած։
«Վերջին 20 տարում ես շատ բան եմ սովորել։ Մեղքն ընդունելը հեշտ չէ։ Ես ամաչում եմ, որ չգիտեի այս մասին 25 տարի առաջ», - խոստովանել է Քաուֆմանը:
Մարտան ներողություն  է խնդրել շոուի ռասայական բազմազանության բացակայության համար եւ հավելել, որ 4 միլիոն դոլար կնվիրաբերի Բոստոնի իր հարազատ Բրանդեյս համալսարանին:

'Friends' creator Marta Kauffman apologizes for lack of black characters in sitcom
Friends co-creator Marta Kauffman has apologized for the fact that there were no black characters among the lead actors in the sitcom, LA Times reported.
Kauffman said she was ashamed of the fact that the cast of the series consisted mainly of white actors.
“I’ve learned a lot in the last 20 years,” Kauffman said in a Zoom interview. “Admitting and accepting guilt is not easy. It’s painful looking at yourself in the mirror. I’m embarrassed that I didn’t know better 25 years ago,” the television writer said.