72-ամյա Սիգուրնի Ուիվերը «Ավատար 2»-ում դեռահաս աղջկա դեր է խաղացել
Հայտնի է դարձել դերասանուհի Սիգուրնի Ուիվերի դերը Ջեյմս Քեմերոնի «Ավատար 2. Ջրի ճանապարհը» ֆիլմում։ 72 տարեկանում նա մարմնավորում էր գլխավոր հերոսներ Ջեյք Սալիի (Սեմ Ուորթինգթոն) եւ Նեյտիրիի (Զոի Սոլդանա) դեռահաս դստերը։ Դիսնեյ ստուդիան ցուցադրել է հերոսուհու հետ առաջին կադրերը։
Օրիգինալ ֆիլմում Ուիվերը մարմնավորել է գիտնական Գրեյս Ավգուստինին։ Դերասանուհին ժամանակակից տեխնոլոգիաների շնորհիվ կարողացել է մարմնավորել դեռահասի կերպարը։ Քեմերոնի խոսքով՝ ինքը հեշտությամբ երիտասարդացել է 60 տարով եւ նկարահանումների ժամանակ կերպարից չի եկել։
«Սիգուրնին պարզապես վերցրեց եւ ավելի երիտասարդացավ։ Նա ավելի երիտասարդ տեսք ուներ, ավելի շատ էներգիա ուներ եւ Կիրիի կերպարից երբեք դուրս չեկավ նկարահանումների ողջ ընթացքում։ Նրա դեմքին նույնիսկ թարմություն կար, հեշտ»,- ասել է տնօրենը։

72-летняя Сигурни Уивер сыграла девочку-подростка в «Аватаре-2»
Стала известна роль актрисы Сигурни Уивер в фильме Джеймса Кэмерона «Аватар 2: Путь воды». В возрасте 72 лет она сыграла дочь-подростка главных героев Джейка Салли (Сэм Уортингтон) и Нейтири (Зои Солдана). Студия Disney показала первые кадры с героиней.
В оригинальном фильме Уивер исполнила роль ученой Грэйс Августин. Актриса смогла воплотить образ подростка благодаря современным технологиям. По словам Кэмерона, она легко помолодела на 60 лет и не выходила из образа в течение съемок.
«Сигурни просто взяла и помолодела. Она стала выглядеть моложе, у нее появилось больше энергии, и она ни разу не вышла из образа Кири за весь период съемок. У нее даже были румянец на лице, легкая походка и озорной дух», — сказал режиссер.