Բրիթնի Սփիրսի նախկին ամուսինը կզրկվի երեխաների ապրուստավճարից
Ամերիկացի երգչուհի Բրիթնի Սփիրսի նախկին ամուսինը եւ նրա որդիների հայրը՝ Քեւին Ֆեդերլայնը, կմնան առանց արտիստի ֆինանսական աջակցության։ Այս մասին հայտնում է Radar Online-ը։
Երեխաների ապրուստավճարի չափը, որը Սփիրսը վճարում է Ֆեդերլայնին, նախատեսվում է կրճատել 2023 թվականին, երբ որդիներից մեկը՝ Շոնը, 18 տարեկան կդառնա: 2024 թվականի օգոստոսին Քeuինն ամբողջությամբ կզրկվի երեխաների խնամակալության համար նախատեսված միջոցներից, քանի որ երկրորդ որդին՝ Ջեյդենը, նույնպես չափահաս կդառնա։
Իրավիճակից տեղյակ աղբյուրների համաձայն՝ 2018 թվականին Ֆեդերլայնը հայց է ներկայացրել՝ պահանջելով երեխաների աջակցության չափը ամսական $20,000-ով ավելացնել։ Նրա խոսքով՝ ինքը ստացել է Սփիրսի վաստակած գումարի մեկ տոկոսից էլ պակաս, եւ պնդել է, որ երգչուհին ավելի շատ վճարի։ Նախկին ամուսինը նաեւ պնդել է, որ իր եկամուտը շատ ավելի քիչ է, քան նախկինում էր, եւ ինքն էլ ավելի վատ պայմաններում է ապրում, քան Բրիթնին։
Սփիրսի փաստաբանները վիճարկել են այդ պահանջը։ Ի վերջո, Սփիրսի հայրն առաջարկել է ամսական լրացուցիչ 10000 դոլար վճարել, եւ վեճը հարթվել է։

Бывший муж Бритни Спирс Кевин Федерлайн лишится денег на содержание детей
Бывший муж американской певицы Бритни Спирс и отец ее сыновей Кевин Федерлайн останется без финансовой поддержки артистки.  Об этом сообщает Radar Online.
Алименты, которые Спирс выплачивает Федерлайну, должны сократиться в 2023 году, когда одному из сыновей Шону исполнится 18 лет в 2023 году. В августе 2024 года Кевина полностью лишат денежных средств на содержание детей, поскольку второй сын Джейден станет совершеннолетним.
Согласно источникам, близким к ситуации, в 2018 году Федерлайн обратился в суд с требованием увеличить алименты на 20 тысяч долларов в месяц. По его словам, он получал менее одного процента от той суммы, что зарабатывала Спирс, и настаивал на том, чтобы певица платила больше. Бывший супруг также утверждал, что его доход значительно меньше, чем был раньше, а сам он живет в условиях хуже, чем Бритни.
Адвокаты Спирс оспорили это требование. В конечном счете отец Спирс предложил выплачивать сыновьям дополнительные 10 тысяч долларов в месяц, и спор был улажен.