Ռոբերտ Դե Նիրոն միանգամից երկու գլխավոր դեր կխաղա գանգստերների մասին պատմող դրամայում
Օսկարակիր Ռոբերտ Դե Նիրոն միանգամից երկու գլխավոր դեր կխաղա «Իմաստուն տղաները» («Wise Guys») գանգստերական դրամայում։ Այն կնկարահանի Բարրի Լեւինսոնը: Այս մասին հայտնում է The Hollywood Reporter-ը։
Սյուժեի կենտրոնում իտալա-ամերիկյան հանցավոր ղեկավարներ Վիտո Ջենովեզեի եւ Ֆրենկ Կոստելոյի «հակամարտությունն» է։ 1957 թվականին Ջենովեզեն փորձում է սպանել Կոստելլոյին, սակայն չի հաջողվում։ Հատկանշական է, որ երկու դերերն էլ Դե Նիրոն է կերտել։
Սցենարի վրա աշխատում է Նիկոլաս Պիլեջին։ Իսկ նախագծի պրոդյուսերն Իրվին Ուինքլերն է։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Դե Նիրոն միացել է ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեի «Ծաղկե լուսնի մարդասպանները» ֆիլմի դերասանական կազմին։ Դրա պրեմիերան կկայանա 2023 թվականին։

Robert De Niro will play two leading roles at once in gangster drama
Oscar winner Robert De Niro will play two lead roles in the upcoming gangster drama 'Wise Guys'. It will be directed by Barry Levinson, known for 'Rain Man' and 'Bugsy,' The Hollywood Reporter reported.
At the center of the plot is the confrontation of Italian-American criminal bosses Vito Genovese and Frank Costello. In 1957, Genovese tries to kill Costello, but is unsuccessful. Notably, De Niro will perform both roles.
Over the script works Nicholas Pileggi is his novel taken as a basis, and the producer of the project is Irwin Winkler ('Rocky' and 'Goodfellas').
Robert De Niro was part of the cast of 'Killers of the Flower Moon' directed by Martin Scorsese. It will premiere in 2023.