Ար Քելիի նախկին մենեջերին դատապարտել են 20 ամսվա ազատազրկման՝ բռնության զոհին հետապնդելու համար
Ար Քելիի խմբի նախկին մենեջեր Դոնել Ռասելը դատապարտվել է 20 ամսվա ազատազրկման։ Այս մասին հայտնում է NME-ն։
Տղամարդն իրեն մեղավոր է ճանաչել երաժշտի կողմից բռնության ենթարկվածներից մեկի նկատմամբ ոտնձգությունների եւ հետապնդումների մեջ։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել Արդարադատության դեպարտամենտի կողմից՝ տուժողին անհանգստացնելու համար․ հեռախոսազանգեր, էլեկտրոնային նամակներ եւ տեքստային հաղորդագրություններ օգտագործելու համար: Ենթադրվում է, որ Ռասելը նաեւ անհանգստացրել է կնոջ մորը՝ փորձելով թույլ չտալ նրան մեղադրանքներ առաջադրել Քելիի դեմ։
Նշվում է, որ մենեջերը նաեւ սպառնացել է, որ կհրապարակի տուժողի անկեղծ լուսանկարները, եթե նա հետ չվերցնի արտիստի դեմ հայցը։ Այս ամենը տեղի է ունեցել 2018 թվականի նոյեմբերից 2020 թվականի փետրվար ընկած ժամանակահատվածում։

Бывшего менеджера Ар Келли приговорили к 20 месяцам тюрьмы за преследование жертвы насилия
Бывшего менеджера певца Ар Келли Доннелла Расселла приговорили к 20 месяцам тюрьмы. Об этом сообщает NME.
Мужчина признал свою вину в домогательствах и преследовании одной из жертвы насилия со стороны музыканта. Министерство юстиции предъявило ему обвинения в использовании телефонных звонков, электронных писем и текстовых сообщений для преследования жертвы. Утверждается, что Рассел также преследовал и мать женщины, пытаясь помешать ей выдвинуть обвинения против Келли.
Отмечается, что менеджер также угрожал, что опубликует откровенные фотографии жертвы, если та не отзовет свой иск против артиста. Все это происходило в период с ноября 2018 года по февраль 2020 года.