Կրծքի չափսի փոքրացումը կդառնա 2024 թ-ի ամենատարածված կոսմետիկ պրոցեդուրան
Կրծքի փոքրացումը 2024 թվականին կդառնա ամենատարածված կոսմետիկ պրոցեդուրան, եւ նախապատվությունը կտրվի ձեւին, ոչ թե չափսին, ասում է պլաստիկ վիրաբույժ Մարկ Պասիֆիկոն՝ Էսթետիկ պլաստիկ վիրաբույժների բրիտանական ասոցիացիայի նախագահը, որին մեջբերում է Daily Mail-ը։
Երբեմնի բաղձալի D չափսը այժմ, կարծես, զիջում է իր դիրքերը երիտասարդ կանանց շրջանում, չնայած՝ վերջին տարվա ընթացքում Z սերնդի հաճախորդների կողմից մեծ պահանջարկին:
Երբ Քայլի Ջեններն ասաց, որ ափսոսում է կրծքի մեծացման համար եւ կցանկանար «երբեք դա չանել», նրան աջակցեցին մի շարք կանայք:
Ոմանք խոսեցին իրենց իմպլանտների հեռացման մասին՝ հետեւելով այնպիսի հայտնիների օրինակին, ինչպիսիք են՝ Թորի Սփելլինը, Բլեք Չայնան եւ Քրիսի Թեյգենը:
Պասիֆիկոն կարծում է, որ միտումը կշարունակի աճել 2024 թվականին, ընդ որում հարուստ մարդիկ հիմնականում բողոքում են ցավից, որն առաջանում է մեծ իմպլանտների հետեւանքով, եւ երեխա ունենալուց հետո կրծքի վերականգնման դժվարությունից:
Բրիտանացի վիրաբույժը ակնկալում է նաեւ դեմքի եւ պարանոցի լիֆթինգի պահանջարկի աճ։
«Առանց պարանոցի լավ, ներդաշնակ բարելավման, դեմքի շտկումն այնքան լավ տեսք չի ունենա, որքան կարող էր, եւ չի երեւա սպասվածի պես  բնական»,-ասում է Պասիֆիկոն,-«Եթե ձեր դեմքը գեղեցիկ է, բայց պարանոցին կան թերություններ, ինչ-որ բան միշտ պակաս կլինի»:
Իդեալական աշխարհում կոսմետիկ վիրաբուժությունը չպետք է նկատելի լինի. հիվանդը պետք է «շատ բնական եւ շատ թարմ» տեսք ունենա:

Уменьшение груди станет самой популярной косметической процедурой 2024 года
Уменьшение груди станет самой популярной косметической процедурой 2024 года, отдавая предпочтение форме, а не размеру, уверен президент Британской ассоциации эстетических пластических хирургов, пластический хирург Марк Пасифико, пишет  Daily Mail.
Когда-то желанный размер D теперь, похоже, потерял популярность среди молодых женщин, несмотря на высокий спрос на аугментации со стороны клиентов поколения Z в прошлом году.
Когда Кайли Дженнер рассказала о  том, что сожалеет о том, что увеличила груди и ей бы хотелось «никогда этого не делать», ее поддержал хор других женщин, которые оплакивали свое опрометчивое решение.
Некоторые рассказали об удалении имплантатов, следуя более широкой тенденции изменения эстетики, когда такие знаменитости, как Тори Спеллинг, Блэк Чайна и Крисси Тейген, удалили свои имплантаты.
Пасифико считает, что эта тенденция продолжит расти в 2024 году, причем основными жалобами среди обеспеченных людей являются боли при установке больших имплантатов или восстановлении груди после рождения детей.
Британский хирург также ожидает увеличения количества комбинированных подтяжек лица и шеи.
«Без хорошего, гармоничного улучшения шеи подтяжка лица не будет выглядеть так хорошо, как могла бы, и не так естественно, как могла бы», — сказал Пасифико. «Если у тебя плохая шея и красивое лицо, мы сразу заметим, что что-то не так».
В идеальном мире косметическая операция не должна быть заметной; пациент должен выглядеть «очень естественно и очень свежо».