Ռոբերտ դե Նիրոն դիտել է ԱՄՆ-Գերմանիա խաղը անծանոթ շրջապատում
Պարզվել է, որ հայտնի դերասան Ռոբերտ դե Նիրոն ֆուտբոլի մոլի երկրպագու է։ Այժմ դերասանը նկարահանվում է Նյու Յորքում «Կամավորը» ֆիլմում, իսկ երեկ՝ ԱՄՆ-ի ֆուտբոլի հավաքականի համար կարեւոր այդ օրը (ԱՄՆ-ը 0։1 հաշվով պարտվել է Գերմանիային), դերասանը Քոբլ-Հիլ շրջանում գտնվող նկարահման հրապարակում էր։
Ինչպես հայտնել է The Business Insider՝ տեղի շենքերից մեկի ադմինիստրացիան մի էլեկտրոնային նամակ է ստացել Warner Bros. ստուդիայի կողմից, որում նշված է եղել, որ իրենց գլխավոր դերասան Ռոբերտ դե Նիրոն շատ կցանկանար դիտել Աշխարհի առաջնության խաղը։ Ստուդիայի ներկայացուցիչը խնդրել է, թե արդյոք կարելի է իրենց շենքի վրա արբանյակային մի փոքրիկ ալեհավաք տեղադրել՝ դերասանի ցանկությունը իրականացնելու համար։
Սակայն արդյունքում դերասանին կանչել են հարեւան տներից մեկը, որտեղ բնակիչները նույնպես դիտում էին ԱՄՆ-Գերմանիա խաղը։

Роберт де Ниро посмотрел матч США – Германия в гостях у незнакомых людей
Оказывается, знаменитый актер Роберт де Ниро заядлый футбольный болельщик. В настоящее время артист снимается в Нью-Йорке в фильме «Интерн», а позавчера в день ключевого для американской сборной матча против сборной Германии (0:1) актер находился на съемочной площадке в районе Коббл-Хилл.
Как пишет The Business Insider, администрация одного из местных зданий получила электронное письмо от студии Warner Bros., в котором говорилось, что «наш ведущий актер Роберт де Ниро очень хотел бы посмотреть игру чемпионата мира». Представители студии спрашивали, нельзя ли установить небольшую переносную спутниковую антенну на крыше здания и вывести кабель на улицу, чтобы выполнить пожелание артиста.
Но в итоге все закончилось тем, что актера пригласили в соседний дом, где жители смотрели матч США и Германии.