Քիմ Քարդաշյան եւ եւս չորս հայտնի կանայք, որոնց կյանքը ծննդաբերության ընթացքում վտանգի տակ է եղել
Graziamagazine-ը ներկայացրել է հայտնի կանանց ցանկը, որոնք երկրպագուներին անկեղծորեն պատմել են հղիության եւ ծննդաբերության հակառակ կողմից մասին, որը հաճախ կադրից դուրս է մնում։
Քիմ Քարդաշյան
Քիմ Քարդաշյանի երկրորդ հղիությունը բարդություններով էր ընթանում, որոնց մասին նա որոշել է պատմել իր հետեւորդներին։ Աստղի ծննդաբերությունը բարդ է եղել։ «Երեխայի լույս աշխարհ գալուց հետո ընկերքը պետք է դուրս գա, սակայն իմը դուրս չէր եկել։ Դա հանգեցնում է լուրջ արյունահոսության եւ հաճախ է կնոջ մահվան հանգեցնում»,- անկեղծացել է Քիմը։ Բժիշկները Քիմին արգելել են հղիանալ, այդ պատճառով կրտսեր երեխաների լույս աշխարհ գալու համար նա ստիպված է եղել դիմել փոխնակ մոր օգնությանը։
Իդա Գալիչ
Հայտնի բլոգերի առաջնեկը լույս աշխարհ է եկել 2020թ․-ին։ Որդու ծնունդը, որին տվել են Լեոն անունը, նրա համար բարդ է եղել, անկախ նրանից, որ ամբողջ գործընթացի ընթացքում նրան աջակցել է նախկին ամուսինը՝ Ալան Բասիեւը։ «Ես շրջվում եմ ամուսնուս կողմը, հարցնում․ «Ինձ մոտ արյունահեսությո՞ւն է»։ Նա ասում է՝ «ոչ»։ Իսկ նա գունատ է։ Նա այնպիսի ապրումներ ուներ։ Ես արթնացա, նա բռնել էր ձեռքս ու ասում էր․ «Ես ցանկանում եմ քեզանից էլի երեխաներ ունենալ, բայց չեմ ցանկանում, որ դու այդքան տանջվես»»,- պատմել է աստղը։
Մրայա Քերի
Հայտնի երգչուհին որոշել է մայր դառնալ միայն 40 տարեկանից հետո։ 2011թ․-ին լույս աշխարհ են եկել նրա երկվորյակները՝ Մորոկանան եւ Մոնրոն․երգչուհին դիմել էր արտամարմնային բեղմնավորմանը։ Աստղի հղիությունը շատ բարդ էր ընթանում, բարդ է եղել նաեւ ծննդաբերությունը։ «Բժիշկները հեստացիոն դիաբետ էին ախտորոշել, զարկերակային բարձր ճնշում, որը սպառնալիք էր ստեղծել թե իմ, թե երեխաների կյանքի համար»,- նշել է Քերին։ Բարդ փորձից հետո աստղը որոշել է այլեւս երեխաների լույս աշխարհ չբերել։
Օքսանա Սամոյլովա
«Ծնվեց Դավիդիկը, նրան մեկ րոպեով դրեցին կրծքիս եւ ինչ-որ տեղ տարան։ Ես այդ ժամանակ դժվարությամբ էի ըմբռնում եւ չհասկացա, թե ինչ տեղի ունեցավ։ Երբ արթնացա, նրան չբերեցին, ասացին, որ նա գտնվում է իմտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում»,- հայտնել է ռեփեր Ջիգանի կինը։ Պարզվել է՝ աստղի ծննդաբերությունը վաղաժամ է եղել, այդ պատճառով ընկերքի շերտազատում է տեղի ունեցել։ Բարեբախտաբար, ամերիկացի բժիշկները կարողացել են օգնել մորն ու երեխային՝ Օքսանային չորրորդ անգամ կեսարյան հատում կատարելով։
Մադոննա
2000թ․-ին Մոդոննան երկրորդ անգամ մայր է դարձել։ Լույս աշխարհ է եկել նրա որդին՝ Ռոկոն, որի հայրը ռեժիսոր Գայ Ռիչին է։ Երգչուհու հղիությունը հիանալի է անցել, սակայն ծննդաբերությունը վաղաժամ է սկսվել․ բժիշկները հայտնել են, որ ընկերքի շերտազատում եւ արյունահոսություն են սկսվել։ Աստղին անմիջապես հիվանդանոց են տեղափոխել, ուր կեսարյան հատում է կատարվել։ Քանի որ երեխան ժամանակից շուտ էր լույս աշխարհ եկել, եւս մեկ շաբաթ անց է կացրել հիվանդանոցում։ Բժիշկների անհանգստությունները չեն հաստատվել, եւ աստղին երեխայի հետ դուրս են գրել հոսպիտալից։

Эти звездные красотки откровенно рассказали поклонникам об обратной стороне беременности и родов, которая часто остается за кадром, пишет Graziamagazine.
Ким Кардашьян
Вторая беременность Ким Кардашьян протекала с осложнениями, о которых она решила рассказать подписчикам. Роды звезды тоже были непростыми. «После рождения ребенка плацента должна выходить наружу. Но моя застряла. Подобное вызывает сильное кровотечение и часто приводит к смерти женщины. В моем случае это было отвратительно!» — откровенничала Ким. После этого врачи запретили знаменитости беременеть, поэтому для рождения младших наследников ей пришлось прибегнуть к помощи суррогатной матери.
Ида Галич
Популярный блогер родила первенца в 2020 году. Рождение сына, которого назвали Леоном, далось ей очень непросто, несмотря на то, что на протяжении всего процесса ее поддерживал уже бывший супруг Алан Басиев. «Я поворачиваюсь к мужу, спрашиваю: "У меня что, кровотечение?». Он говорит: «Нет!». А сам сидит белый. И я понимаю что все, труба. Бедный, он так переживал! Я проснулась, он держит меня за руку и говорит: «Я еще хочу от тебя детей, но не хочу, чтобы ты так мучилась!» — рассказывала звезда.
Мэрайя Кэри
Впервые стать матерью известная певица решила только после 40 лет. В 2011 году на свет появились ее близнецы, Мороккана и Монро, зачатые с помощью процедуры ЭКО. Беременность звезды протекала очень тяжело, такими же были и роды. «Врачи диагностировали мне гестационный диабет, высокое артериальное давление, создавшее угрозу моей жизни и жизни детей, и все эти вещи, о которых вы даже не захотите знать», — рассказывала Кэри. После столь сложного опыта звезда решила больше не рожать.
Оксана Самойлова
«Родился Давидик, его обработали, приложили к моей груди буквально на минуту и куда-то увезли. Я тогда плохо соображала и не поняла, что произошло. Когда я проснулась, его тоже не привезли, сказали, что он находится в отделении интенсивной терапии», — делилась с поклонниками супруга Джигана. Оказалось, что роды звезды были преждевременными, а до этого у нее случилась отслойка плаценты. К счастью, американские врачи смогли помочь маме и ребенку, сделав Оксане четвертое по счету кесарево сечение.
Мадонна
В 2000 году Мадонна стала мамой во второй раз. На свет появился ее сын Рокко, отцом которого является режиссер Гай Ричи. Беременность певицы протекала отлично, а вот роды начались преждевременно: врачи сообщили, что началась отслойка плаценты и открылось кровотечение. Звезду немедленно доставили в больницу, где ей провели кесарево сечение. Из-за того, что малыш родился недоношенным, он еще неделю провел в больнице, однако тревожные опасения врачей не подтвердились, и звезду с ребенком все же выписали из госпиталя.