Հայտնի մոդելը հայկական արմատնե՞ր ունի
Ավստրալիացի հայտնի մոդել, երգչուհի 2DayFM ռադիոյի հաղորդավար Սոֆի Մոնքը ցույց է տվել, թե նա ինչպիսին կլիներ, եթե ունենար հայ ծնողներ։ 34-ամյա Սոֆին Instagram-ում մի նոր լուսանկար է տեղադրել եւ հայտնել, որ նա որոշ կապեր ունի հայկական մշակույթի հետ։
Մոդելը ֆոտոշոփով արված լուսանկարը հրապարակելուց հետո այն մակագրել է հետեւյալ կերպ. «Ես ունեմ հայ ծնողներ - Քոֆի Քոնք»։ Այսպիսով, նա փոխել է իր անունը՝ սկզբնատառերը դարձնելով «Ք». այդ կերպ նա փորձում է կրկնօրինակել Քիմ Քարդաշյանին։
Հատկանշական է, որ ընդամենը մեկ շաբաթ առաջ Սոֆին հայտարարել էր, որ ցանկանում է ճանաչված լինել Սոֆիա Մոնկիոպոլուս անվամբ, քանի որ նա իր մեջ հունական որոշ հատկանիշներ է գտել։

Famous model has Armenian roots?
English-born Australian famous model, singer and 2DayFM radio host Sophie Monk showed how she'd look 'with Armenian parents'. The 34 year-old Sophie has posted an Instagram shot suggesting she has connected with Armenian culture, Daily mail  reported.
Uploading a shot she had PhotoShopped through an app and said "the I have Armenian parents", she captioned the image Kophie Konk- a reference to Kim Kardashian. Thus, she gave herself a K-style name.
It should be reminded that just a week ago Sophie Monk announced she wants to be known as 'Sophia Monkiopolous' after moving house with Greek removalists, as she found out that she had a bit of Greek in her.