Ջենիֆեր Լոպեսը խայտառակ է եղել ադրբեջանցի եւ թուրքմեն բռնապետերի առջեւ ելույթների համար (վիդեո)
Ամերիկյան 43-ամյա երգչուհի եւ դերասանուհի Ջենիֆեր Լոպեսը շուրջ 10 մլն դոլար է աշխատել ելույթների արդյունքում, որոնցով «Գրեմմի»-ի կրկնակի մրցանակակիրը հանդես է եկել նախկին ԽՍՀՄ տարածքի բռնապետերի առջեւ:
Ըստ The Hollywood Reporter-ի, Human Rights Foundation իրավապաշտպան կազմակերպությունը հրապարակել է զեկույց, որում հիշատակվում է Թուրքմենստանում Լոպեսի ելույթը, ինչի համար երգչուհին ստիպված էր ներողություն խնդրել:
Լոպեսի ներկայացուցիչը հայտարարել էր, որ նա տեղյակ չի եղել այդ երկրում մարդու իրավունքների խնդիրների մասին:
Զեկույցում նաեւ ասվում է, որ Լոպեսը 2011 թվականի հունիսին 1 մլն դոլարով ելույթ է ունեցել ուզբեկ գործարար Ազամ Ասլամովի հարսանիքին: Հարսանիքի հյուրերի թվում է եղել նաեւ Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Քադիրովը: Իսկ մի քանի տարի առաջ 1.5 դոլար է ստացել Մոսկվայում գործարար Թելման Իսմաիլովի ծննդյան տարեդարձին ելույթի համար
2012 թվականի սեպտեմբերին Լոպեսը 2.5 մլն դոլարով ելույթ էր ունեցել Ադրբեջանում, որտեղ նրա ներկայացուցիչները հանդիպել էին բռնապետ-նախագահի կնոջ հետ եւ բանակցել 2014 թվականին նախանշված երաժշտական փառատոնի շուրջ:
«Խոսքը ոչ թե անտեղյակության, այլ ագահության մասին է»,- եզրակացնում է Human Rights Foundation-ի նախագահ Տոր Հալվորսենը:

Дженнифер Лопес опозорилась за свои концерты перед азербайджанскими и туркменскими диктаторами
Американская певица и актриса 43-летняя Дженнифер Лопес заработала около $10 млн. за свои концерты, которые двукратная номинантка «Грэмми» давала перед диктаторами на территории бывшего СССР.
Как пишет The Hollywood Reporter, правозащитная организация Human Rights Foundation опубликовала доклад, где упоминается недавнее выступление Лопес в Туркмении, за которое ей пришлось извиняться.
Представитель певицы заявил, что она была не в курсе проблем с правами человека в этой стране.
В докладе также говорится, что Лопес в июне 2011 года выступила на свадьбе узбекского бизнесмена Азама Асламова за один миллион долларов. Одним из гостей свадьбы был президент Чечни Рамзан Кадыров. Несколько лет назад Лопес получила полтора миллиона долларов за выступление на дне рождения бизнесмена Тельмана Исмаилова в Москве.
В сентябре 2012 Лопес выступила за два с половиной миллиона в Азербайджане, где представители Лопес встретились с женой президента-диктатора и провели переговоры насчет музыкального фестиваля, который пройдет в 2014 году.
«Речь идет не о невежестве, а об алчности», — делает вывод президент Human Rights Foundation Тор Халворссен.