Շերը պատմել է, թե ինչու է ժամանակին մերժել ռոքնռոլի արքա Էլվիս Փրեսլիին։ The Jennifer Hudson Show-ի ժամանակ լեգենդար երգչուհուն հարցրել են, թե ինչու նա չի հանդիպել Էլվիս Փրեսլիի հետ, մանավանդ, որ նախկին հարցազրույցներից մեկում հայտնել էր, որ իրենց ճանապարհները, գրեթե, խաչվել էին:
«Դա այն պատճառով էր, որ նրա հեղինակությունն ինձ նյարդայնացնում էր։ Ես ճանաչում էի նրա շրջապատին, եւ այնպես չէր, որ նրանք վատ մարդիկ էին, ես, պարզապես, մի փոքր հուզվում էի նրա հեղինակությունից»,-ասել է նա:
Ըստ Շերի՝ նա շատ ամաչկոտ է տղամարդկանց շրջապատում։ «Իսկ ավելի երիտասարդ տղամարդկանց հետ հանդիպելու պատճառն այն է, որ իմ տարիքի կամ ավելի մեծ տղամարդկանցից շատերն այլեւս չկան: Տարիներ առաջ էլ նրանք վախենում էին մոտենալ ինձ, իսկ երիտասարդները դա անում էին»:
Շերի ներկայիս բոյֆրենդը՝ երաժշտական ղեկավար Ալեքսանդր «A.E.» Էդվարդսը, նրանից 40 տարով փոքր է։ Մայիսի 20-ին երգչուհին կդառնա 78 տարեկան։
Շերը ավելի վաղ հայտնել էր, որ մանկուց եղել է Փրեսլիի երկրպագուն։ «Երբ ես 10 տարեկան էի, մայրս ինձ տարավ Pan Pacific՝ Էլվիսին տեսնելու։ Ես ուղղակի... ես նրան շատ էի սիրում»,- պատմել է նա,-«Իսկ հետո, երբ ես մեծացա, նա ինձ հրավիրեց Լաս Վեգաս... Բայց ես այնքան վախեցա, որ չգնացի»:
Անդրադառնալով «ռոքնռոլի արքային» մերժելու իր որոշմանը՝ Շերը նշել է, որ Փրեսլին լավ մարզավիճակում չէր. «Նա թմրանյութեր ու նմանատիպ բաներ էր օգտագործում»:

Шер рассказала, почему в свое время отказала королю рок-н-ролла Элвису Пресли. Во время программы «The Jennifer Hudson Show», у легендарной певицы спросили, почему она не встречалась с Элвисом Пресли, после того как ранее в отдельном интервью она рассказала, что их пути почти пересеклись.
«Это произошло потому, что его репутация меня нервировала. Я знала его окружение, и дело не в том, что это были плохие люди, просто я немного нервничал из-за его репутации», — отметила она.
По слова Шер, она очень застенчивая, и «немного стесняюсь мужчин». «И причина, по которой я встречаюсь с молодыми мужчинами в том, что мужчины моего возраста или старше теперь уже все на том свете. А раньше они всегда боялись приближаться ко мне, и молодые мужчины были единственными, кто делали это».
Нынешний бойфренд Шер, музыкальный руководитель Александр «А.Е.» Эдвардс на 40 лет моложе ее. 20 мая ей исполнится 78 лет.
Ранее Шер рассказала, что была поклонницей Пресли с детства. «Когда мне было 10 лет, мама отвезла меня в Pan Pacific, чтобы увидеть Элвиса. Я просто... я очень любила его», - сказала она. «А потом, когда я стал старше, он пригласил меня в Лас-Вегас… Но я была так напугана, что не поехала», — поделилась она.
Защищая свое решение отвергнуть короля рок-н-ролла, Шер сказала, что Пресли был не в лучшей форме: «Он был не в лучшей форме… Он сидел на наркотиках и все такое».