Հին ժամանակներից ի վեր կարծում էին, որ տարվա մեջ կան մի քանի հատուկ օրեր, որոնք ունեն հզոր էներգիա և ազդում են բոլորի վրա՝ սրանք գարնանային և աշնանային գիշերահավասարների, ինչպես նաև ամառային և ձմեռային արևադարձերի օրերն են։ Այս օրերը նաև նշում են եղանակների փոփոխությունը, բայց էզոտերիկայում դրանք կրում են ավելի խորը խորհրդանիշ։
Հունիսի 21-ը նշում է ամառային արևադարձը՝ տարվա ամենաերկար օրը և ամենակարճ գիշերը Հյուսիսային կիսագնդում։
Աստղագուշակության մեջ այս ժամանակահատվածը նշանավորում է էներգետիկ գագաթնակետը, ուստի այս օրը բոլոր հույզերն ու զգացմունքները սրվում են, ինտուիցիան դառնում է ավելի հզոր, և ցանկություններն ու ձգտումները ձևավորվում են։
Խորհուրդներ կենդանակերպի յուրաքանչյուր նշանի համար.
Ուշադրություն դարձրեք ընտանիքի, ծնողների, բնակության վայրի, վերանորոգումների, տեղափոխության, արմատների և նախնիների թեմաներին։ Անկախ նրանից, թե կլինի ընտանեկան հավաքույթ, տան բարեկարգում, անշարժ գույքի հարց (վարձակալություն, գնում կամ վաճառք), ծնողներին օգնել կամ ծնողներից օգնություն ստանալ՝ սպասեք հաջողությունների այս հարցերում։
Կենտրոնացեք ձեր մտերիմների վրա, լինեն հարազատներ, ընկերներ, թե հարևաններ։ Նրանց հետ հարաբերությունները կգրավեն կենտրոնական տեղ։ Սա նաև լավ ժամանակ է տարբեր ուղևորությունների և գործուղումների, ինչպես նաև նոր գիտելիքների և հմտությունների ձեռքբերման համար, ներառյալ տարբեր դասընթացներ և սեմինարներ։
Ձեր հիմնական ուշադրությունը կկենտրոնանա ֆինանսների, արժեքավոր գնումների և ձեր եկամտի աղբյուրի վրա. սա կարող է փոխվել, կամ կարող է ի հայտ գալ լրացուցիչ մեկը, գուցե հաճելի և արժեքավոր ձեռքբերում կամ շահավետ ֆինանսական ներդրում։ Այս ամենը նաև դրական ազդեցություն կունենա ինքնագնահատականի վրա։
Արևը կլինի ձեր նշանի մեջ, ուստի այն կբերի նորություններ կամ կընդգծի ձեր անհատականության, ոճի, հեղինակության և ջանքերի հետ կապված բոլոր հարցերի կարևորությունը։ Դուք կլինեք ուշադրության կենտրոնում, ձեր ինքնավստահությունն ու խարիզման կաճի, հեշտ կլինի համոզել և նվաճել ուրիշներին, և ձեր ինքնարտահայտման մեթոդները և անձնական նախաձեռնությունները կփոխվեն։
Ձեզ համար սկսվում է հանգստության շրջան, կարծես դուք կցանկանաք թաքնվել բոլորից։ Այս ընթացքում ձեզ սպասում է հաջողություն ճգնավորության, հոգևոր որոնումների, գաղտնիքների, մեդիտացիայի, հոգեկան առողջության, բարեգործության և կամավորական աշխատանքի ոլորտներում։ Արտագաղթի կամ հին գործերին վերադառնալու և դրանք վերջապես ավարտելու ցանկության հետ կապված հարցերը նույնպես բարենպաստ կլինեն։
Այս ժամանակահատվածի առաջատար թեման կլինի ձեր սոցիալական կապերը, դրանց որակը և ծավալը։ Հանդիպումները, համախոհներ, ընկերներ գտնելը, ձեր սոցիալական շրջանակի կամ հաղորդակցության ձևաչափի փոփոխությունը՝ այս ամենը կլինի ձեր հիմնական մտահոգությունը։ Ձեր երազանքներում և նպատակներում նույնպես կառաջանան նոր ազդակներ, և դուք կցանկանաք ընդլայնել ձեր սեփական գաղափարները։
Կենտրոնացեք ձեր կարիերայի և սոցիալական կարգավիճակի վրա։ Առաջխաղացումը, աշխատանքից ազատումը, կարիերայի փոփոխությունը, նոր մասնագիտությունը, բիզնես սկսելը և նույնիսկ երեխայի ծնունդը կարող են զգալիորեն բարելավել ձեր կարգավիճակը հասարակությունում։
Կենտրոնացրեք ձեր էներգիան միջազգային ամեն ինչի հետ կապված հարցերի վրա՝ նոր լեզու սովորելուց, ժամադրություններից և օտարերկրացիների հետ գործընկերությունից մինչև վիզաների ստացում, ճանապարհորդություն և արտագաղթ։ Հաջողություն է սպասվում նաև իրավական հարցերում և բարձրագույն կրթության մեջ։
Ուշադրություն դարձրեք խորը ներքին փոփոխություններին և վերափոխումներին ճգնաժամերի միջոցով։ Սեքսի, ինտուիցիայի, ինքնակատարելագործման և ֆինանսների թեմաները կարևոր են, հատկապես ուրիշների թեմաները՝ զուգընկերոջ կամ կառավարության հետ՝ վարկերի, ալիմենտի, նպաստների, սուբսիդիաների, ներդրումների և ժառանգության տեսքով։
Ուշադրության կենտրոնում են անձնական և գործնական գործընկերությունները՝ ամուսնությունից և ամուսնալուծությունից մինչև աշխատանքային գործարքներ և համագործակցություններ։ Հաջողություն վեճերի լուծման, պայմանագրերի կնքման և ճիշտ լսարանի, հաճախորդների, ներդրողների և պարզապես դաշնակիցների ներգրավման գործում։
Ժամանակն է կարգուկանոն հաստատել ձեր առօրյա կյանքում։ Սա կարող է վերաբերել առողջությանը (ռեժիմ, քուն, սնուցում, վարժություններ), առօրյային (տնային գործեր, վերանորոգումներ, մանր վերանորոգումներ, կենդանիներ) և նույնիսկ աշխատանքային գործընթացներին (ղեկավարության փոփոխություններ, նոր գործընկերներ, համակարգի փոփոխություններ կամ նոր աշխատանք կամ պաշտոն)։
Ռոմանտիկա, հոբբիներ, երեխաներ և ստեղծագործականություն կզբաղեցնեն ձեր ամբողջ ուշադրությունը։ Ռոմանտիկ հանդիպումները, ժամադրությունները, մշակութային միջոցառումները, գեղեցկության և հանգստի բուժումները, սեփական բիզնես սկսելը, նոր հոբբիները և ստեղծագործական ոգեշնչումը բոլորն էլ բարենպաստ են. այս ամենը կբարձրացնի ձեր կենսունակությունը և կյանքի որակը։
Ամառային արևադարձը բարենպաստ էներգիայի գագաթնակետ է, որը սկսվում է մի քանի օր առաջ և շարունակվում է մի քանի օր հետո, ինչը այն դարձնում է բիզնեսում հաջողություններ ունենալու հիանալի հնարավորություն։

С древних времён считается, что есть несколько особенных дней в году, которые имеют сильную энергетику и влияют на всех людей – это дни весеннего и осеннего равноденствия, а также летнего и зимнего солнцестояния. Эти дни также определяют смену сезонов, но в эзотерике они несут более глубокий символизм.
21 июня нас ожидает день летнего солнцестояния – самый длинный день и самая короткая ночь в году для Северного полушария.
В астрологии этот период знаменует энергетический пик, поэтому все эмоции и чувства в этот день усиливаются, интуиция становится мощнее, а желания и стремления в этот день обретают форму.
Рекомендации для каждого знака зодиака:
Обратите внимание на темы семьи, родителей, места жительства, ремонта, переезда, корней и предков. Будь то семейное застолье, благоустройство дома, вопросы недвижимости (аренда, покупка или продажа), помощь родителям или от родителей, посещение архивов или создание семейного древа – ожидайте удачу в этих делах.
Сконцентрируйтесь на том, с кем вы общаетесь из ближнего окружения, будь то родственники, друзья или соседи, отношения с ними выйдут на первый план. Также это хорошее время для различных поездок и командировок и для получения новых знаний и навыков, это могут быть всевозможные курсы и мастер-классы.
Основной фокус придётся на тему финансов, ценных покупок и источника доходов – он может поменяться или появится дополнительный, возможно приятное и ценное приобретение или выгодное финансовое вложение. Все это также положительно скажется на самооценке.
Солнце будет в вашем знаке, поэтому оно принесёт новости или подсветит важность всех вопросов, связанных с вашей личностью, стилем, репутацией и начинаниями. Вы будете в центре внимания, увеличится уверенность в себе и харизма, будет лёгко убедить кого-то и склонить на свою сторону, а также поменяются способы самовыражения и личные инициативы.
Для вас начинается время затишья, словно захочется спрятаться ото всех. В это время удача ждёт вас в темах отшельничества, духовных поисков, тайн, медитаций, ментального здоровья, благотворительности и волонтёрства. Также удачно решение вопросов, связанных с эмиграцией или желанием вернуться к старым делам и окончательно завершить их.
Ведущей темой периода станут ваши социальные связи, их качество и объём. Знакомства, поиск единомышленников, друзья, смена круга общения или формата общения – все это будет заботить вас больше ввсего. Также появятся новые импульсы в мечтах и целях, захочется масштабировать собственные идеи.
Сфокусируйте внимание на своей карьере и социальном статусе. Повышение, увольнение, смена карьеры, новая профессия, открытие бизнеса и даже рождение ребёнка могут сильно поменять ваш статус в обществе в лучшую сторону.
Сконцентрируйте свою энергию на делах, связанных со всем зарубежным: от изучения нового языка, знакомств и партнёрств с иностранцами до получения виз, путешествий и эмиграции. Также удача ждёт в судебных делах и высшем образовании.
Обратите внимание на глубокие внутренние изменения и трансформации через кризисы. Ввжны темы секса, интуиции, преодоления и финансов, особенно, чужих: партнёра или государства в виде кредитов, аллиментов, льгот, субсидий, инвестиций и наследства.
Фокус внимания смещается на личные и деловые партнёрства от брака и развода до рабочих сделок и коллабораций. Удача в разрешении споров, заключении контрактов и возможности привлечь нужную публику, клиентов, инвесторов и просто союзников.
Время навести порядок в повседневной жизни. Это может касаться как здоровья (режим, сон, питание, спорт), так и рутины (быт, ремонт, решение мелких поломок, питомцы) и даже рабочих процессов (смена руководства, новые коллеги, изменения в системе или новая работа и должность).
Темы романтики, хобби, детей и творчества займут все ваше внимание. Удачны романтические знакомства и встречи, свидания, культурные мероприятия, процедуры красоты и релакса, открытие своего бизнеса, новые увлечения и творческое вдохновение – всё это повысит витальность и качество жизни.
День летнего солнцестояния – это пик благоприятной энергии, которая зарождается за несколько дней до этого и длится ещё несколько дней после, поэтому это отличная возможность ловить удачу в делах.