Ռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանի կինը՝ դերասանուհի Լիզա Մորյակը, արձագանքել է երկրպագուների մեկնաբանություններին դստեր և իր խաղընկեր Պավել Պրիլուչնիի նմանության մասին։ Նա տեսանյութ է հրապարակել Instagram-ում։
Դերասանուհու հետևորդները նշել են, որ Լիզայի և Սարիկի կրտսեր դուստրը՝ իր բաց աչքերով և մազերով, ավելի շատ նման է Պրիլուչնիին, քան Անդրեասյանին։ Մորյակը հերքել է դերասանի հետ որևէ կապ։
«Եթե Պրիլուչնիի հետ նման «համագործակցություն» ունենայինք, հավատացեք ինձ, դուք առաջինը կիմանայիք դրա մասին։ Բայց իմ բոլոր «ստեղծագործությունները» Սարիկ Անդրեասյանի հետ իմ աշխատանքի արդյունքն են», - ընդգծեց նա։
Դերասանուհու խոսքով՝ զույգն ինքը չի հասկանում, թե ինչու են իրենց երկու երեխաները շիկահեր։ Մորյակը խոստովանել է, որ սպասում է, որ դստեր մազերը մգանան, քանի որ ընտանեկան զբոսանքների ժամանակ անհարմար է զգում։ «Ես զգում եմ, որ սիրավեպ եմ ունեցել, բայց դա ճիշտ չէ»,-կատակել է նա։
Անդրեասյանն ու Մորյակը միասին մեծացնում են երկու երեխաներին։ Դուստրը՝ Էլիզաբեթը, ծնվել է 2023 թվականի փետրվարին, իսկ նրա կրտսեր քույրը՝ Շարլիզը՝ 2025 թվականի մայիսին։ 2026 թվականին զույգը հայտարարեց, որ սպասում է զավակի։

Супруга режиссера Сарика Андреасяна актриса Лиза Моряк ответила на комментарии поклонников о сходстве ее дочери с партнером по съемкам Павлом Прилучным. Соответствующее видео она разместила в Instagram.
Подписчики артистки обратили внимание на то, что младшая дочь Лизы и Сарика со светлыми глазами и волосами больше напоминает Прилучного, чем Андреасяна. Моряк опровергла возможность связи с актером.
«Если бы у нас с Прилучным была такая коллаборация, поверьте, вы бы первыми узнали об этом творении. Но все мои творения — результат творческой деятельности с Сариком Андреасяном», — подчеркнула она.
По словам актрисы, супруги сами не понимают, почему у двух брюнетов родилась блондинка. Моряк призналась, что ждет, когда волосы дочери потемнеют, поскольку испытывает неловкость на семейных прогулках. «Есть ощущение, что я все-таки погуляла на стороне, но это не так», — добавила она.
Андреасян и Моряк воспитывают двоих общих детей. Дочь Элизабет родилась в феврале 2023 года, а ее младшая сестра Шарлиз появилась на свет в мае 2025-го. В 2026 году супруги сообщили, что скоро у них родится сын.