Rolex-ը պաշտոնապես աճուրդի կհանի չորս յուրօրինակ Cosmograph Daytona քրոնոգրաֆներ, որոնք ոգեշնչված են չորս եղանակներից: Այս եզակի ժամացույցների հավաքածուն կվաճառվի լոնդոնյան Phillips աճուրդի տանը, իսկ ստացված գումարը կփոխանցվի Ռոջեր Ֆեդերերի հիմնադրամին և Re բնապահպանական կազմակերպությանը, որը համահիմնադրել է Լեոնարդո Դի Կապրիոն:
Բոլոր չորս մոդելները պատրաստված են թանկարժեք մետաղներից՝ 18 կարատ դեղին ոսկուց, Everose-ի ֆիրմային վարդագույն ոսկուց, սպիտակ ոսկուց և 950 պլատինից: Յուրաքանչյուր մոդել մեկնաբանում է տարբեր եղանակներ՝ եզակի ցուցանակի, թանկարժեք քարերի և անսովոր գունային համադրությունների միջոցով:
«Գարուն» մոդելն ունի կանաչ քրիզոպրազե ցուցանակ՝ զարդարված մանուշակագույն ադամանդե ժամային նշիչներով: Շրջանակը զարդարված է 36 տրապեցաձև կտրվածքով մանուշակագույն շափյուղաներով:
«Ամառ» տարբերակը ունի փիրուզագույն ցուցանակ և վարդագույն շափյուղաներ՝ ստեղծելով վառ, գրեթե արևադարձային տեսք: «Աշուն» տարբերակը ունի մուկաիտից՝ հասպի տեսակից պատրաստված մանանեխի դեղին ցուցատախտակ և շրջանակված է կանաչ տուրմալիններով։
«Ձմեռ» տարբերակը հավաքածուն լրացնում է կապույտ օպալային ցուցատախտակով։ Այն լրացվում է շափյուղայի երանգների սահուն անցմամբ շրջանակով՝ խորը կապույտից մինչև վառ ֆուքսիա։
Յուրաքանչյուր ժամացույց զարդարված է ապարանջանի ծայրերին տեղադրված 54 փայլուն կտրվածքով ադամանդներով, ինչպես նաև անհատապես ընտրված թանկարժեք քարերով, որոնք ծառայում են որպես ժամերի նշիչներ։ Հոդինկին գնահատում է, որ յուրաքանչյուր իր կարող է վաճառվել մոտավորապես 4 միլիոն շվեյցարական ֆրանկով՝ մոտավորապես 5 միլիոն դոլարով։ Հետևաբար, չորս եզակի Rolex Cosmograph Daytona-ները կարող են պոտենցիալ վաճառվել մոտավորապես 20 միլիոն դոլարով բարեգործական աճուրդում։
Աճուրդը կանցկացնի Լոնդոնի Phillips աճուրդի տունը, որի հասույթը կուղղվի բարեգործական և բնապահպանական նախաձեռնություններին։

Rolex is officially putting four one-of-a-kind Cosmograph Daytona chronographs up for auction, each inspired by one of the four seasons. The exclusive collection will be sold by London auction house Phillips, with proceeds benefiting the Roger Federer Foundation and Re, the environmental organization co-founded by Leonardo DiCaprio.
All four watches are crafted from precious metals: 18-karat yellow gold, Rolex’s signature Everose gold, white gold and 950 platinum. Each model interprets a different season through a distinctive dial, precious gemstones and unexpected combinations of colors.
“Spring” features a green chrysoprase dial accented with hour markers set with purple diamonds. Its bezel is embellished with 36 trapeze-cut purple sapphires.
“Summer” stands out with a turquoise dial and pink sapphires, creating a vivid, almost tropical aesthetic.
“Autumn” features a mustard-yellow mookaite dial — a variety of jasper — framed by green tourmalines.
Completing the collection is “Winter,” with a pale blue opal dial. Its bezel features a seamless gradient of sapphires, shifting from deep blue to vivid fuchsia.
Each timepiece is set with 54 brilliant-cut diamonds around the bracelet lugs, along with individually selected gemstones serving as hour markers.
According to estimates cited by Hodinkee, each watch could fetch around 4 million Swiss francs, or approximately $5 million. If the four unique Rolex Cosmograph Daytona watches meet those expectations, the collection could generate roughly $20 million for charity.
The auction will be held by Phillips in London, with proceeds going toward philanthropic and environmental initiatives.