66-ամյա Իրինա Ալեգրովան հազիվ է ավարտին հասցրել իր համերգը
Իրինա Ալեգրովան վերջերս «Սլավյանսկի բազար»-ում իր առաջին համերգն է տվել երկարատեւ ընդմիջումից հետո։ 66-ամյա երգչուհին համերգի ժամանակ որոշել է պատմել  իր հետ կապված լուրերի մասին, հայտնում է Sobesednik.ru-ն։
Ալեգրովան ելույթ էր ունեցել «Սլավյանսկի բազար Վիտեբսկում» արվեստների փառատոնի ժամանակ։ Երեքհազարանոց դահլիճում ազատ տեղ չկար։ Աստղը հրաժարվել էր իր սիրելի խորը դեկոլտեներից, կորսետներից ու մերկ ոտքերից։
Իսկ երգերի ընդմիջումներին Իրինան իր հիշողություններն էր պատմում։
«Սարսափելի է հիշել իմ առաջին մենահամերգը, երգելու բան առանձնապես չկար։ Լավ է, որ այն ժամանակ հնարավոր էր ազդագրում միայն արտիստի անունը գրել ու մարդիկ գնում էին տոմսերը։ Սկզբում ես   երեսուն- քառասուն րոպե էի երգում, հետո արդեն սկսեցին հավաքվել հիթերը»,- հիշել է երգչուհին։
Իրինան հայտնել է, որ իրեն այլեւս չեն վիրավորում բամբասանքները, որոնք տարածում են չարակամ մարդիկ։
«Վերջերս լուր էին տարածել, իբրեւ ես Իտալիայում եմ ապրում։ Ես այնտեղ մեկնում եմ հանգստանալու։ Ու ի դեպ վաղուց այնտեղ չեմ եղել։ Երկրորդ բամբասանքն այն է, որ ես Իտալիայում հրուշակեղենի խանութ եմ բացել։ Լավ կլիներ թեկուզ գոնե այստեղ բացեի, որ թոշակիս համար գոնե հինգ կոպեկ հավաքեի»,- ասել է երգչուհին։
Ավանդույթի համաձայն՝ Ալեգրովան իջել է բեմից ու մոտեցել հանդիսատեսին։ Սակայն նա այլեւս չէր կարողանում ակտիվ քայլել շարքերի միջով, շունչը չէր հերիքում։ «Եկեք շունչ քաշենք ։ Ծերությունը լավ բան չէ»,- ասել է երգչուհին։
Շունչ քաշելուց հետո Իրինան նկատել է, որ իրեն չի հուզում , թե ով ու ինչ կմտածի իր մասին ու հենց այդ անտարբերության շնորհիվ էլ ինքը համարձակ է։
«Իմ տարիքն ու հոգեվիճակը ինձ թույլ են տալիս ասել այն ամենն, ինչ ուզում եմ ։ Ես տրիբունաներից չեմ բղավում, շոուների չեմ մասնակցում։ Չեմ սիրում հենց այնպես խոսել։ Դրա համար էլ ես աննորմալ եմ»,- ասել է երգչուհին։

66-летняя Ирина Аллегрова еле допела свой концерт
Ирина Аллегрова дала первый после длительного перерыва концерт на недавнем «Славянском базаре». 66-летняя певица прямо на концерте решила рассказать о слухах с ней связанных, сообщает Sobesednik.ru.
Аллегрова выступала на фестивале искусств «Славянский базар в Витебске». Трехтысячный зал был забит полностью. Звезда отказалась от глубоких декольте, корсетов и оголенных ног.
В перерывах между песнями Ирина делилась воспоминаниями.
«Страшно вспомнить свой первый сольный концерт: петь особо нечего было. Хорошо, что тогда можно было дать афишу с фамилией артиста – и народ шел. Сначала я пела тридцать – сорок минут, потом потихонечку хиты стали набираться», – заметила артистка.
Ирина сообщила, что ее больше не ранят сплетни, которые распускают недоброжелатели.
«Недавно пустили слух, что якобы живу в Италии. Я туда езжу отдыхать. И давно, кстати, там не была. Вторая сплетня – что открыла в Италии пекарню с кондитерской. Здесь бы что-то открыть, чтобы пять копеек к пенсии было», – рассудила артистка.
По традиции Аллегрова спустилась в зал. Однако активно передвигаться между рядами с охапками цветов, как раньше, она уже не смогла – начала задыхаться. «Дайте отдышаться. Старость не радость!», – заявила исполнительница.
Переведя дух, Ирина отметила, что ей все равно, кто и что о ней подумает и именно из этого равнодушия к чужому мнению произрастает ее смелость.
«Мой возраст и состояние души позволяют говорить все, что я хочу. Я не кричу с трибун, не хожу на ток-шоу. Не люблю вякать языком просто так. Вот такая я ненормальная», – заявила артистка.