Յուլյա Նաչալովայի դուստրը մոր մահից հետո նրան նամակ է գրել
38 տարեկան հասկանում կյանքից հեռացած երգչուհի Յուլյա Նաչալովայի հայրը՝ կոմպիզոտոր Վիկտոր Նաչալովը, հայտնել է, որ արտիստի 12-ամյա դուստրը մայրիկին նամակ է գրել, որում կիսվել է ողբերգությունից հետո իր զգացմունքներով։ Այդ մասին նա պատմել է «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի եթերում։
Վիկտոր Նաչալովի խոսքով՝ աղջկա համար շատ բարդ է, սակայն նա կարողանում է տիրապետել իրեն։ «Դրսեւորել է բնավորությունը, ոչ մի հիստերիա։ Նրան նամակ է գրել»,- ասել է նա։ Վաչալովայի հոր խոսքով՝ Վերան մայրիկին գրել է՝ ինչ է զգում, սակայն մանրամասները չի բացահայտել։ Ինչպես նշել է կոմպոզիտորը, աղջկա հայրը՝ Եվգենի Ալդոնինը, մշտապես նրա հետ է։
«Վերոչկան մեծանում է։ Նա գեղեցկուհի է։ Շատ լավ է նկարում եւ շատ արտիստիկ է»,- հավելել է Նաչալովը։
Ավելի վաղ երգչուհու հայրը խոսել էր այն մասին, թե ամեն դեպքում ով է մեղավոր ամենի համար, ինչ տեղի է ունեցել։ Վիկտոր Նաչալովը խոստովանել է, որ դուստրն անհրաժեշտ ուշադրություն չի հատկացրել ոտքի վերքին, ինչն անուղղելի սխալ է եղել. «Ինքնաբուժությամբ էր զբաղվում, վարակում է տեղի ունեցել, եւ արյան վարակ է սկսվել։ Լավ սարքեր են միացրել, մաքրել արյունը։ Նույնիսկ չէին մտածում, թե ամեն ինչ այդ կերպ կավարտվի»,- նշել է նա։

Дочь Юлии Началовой написала письмо матери после ее смерти
Отец певицы Юлии Началовой,композитор Виктор Началов рассказал, что 12-летняя дочь ушедшей из жизни артистки написала ей письмо, в котором поделилась своими чувствами после трагедии. Об этом он рассказал в эфире телеканала «Россия 1».
По словам Виктора Началова, девочка тяжело переживает смерть матери, но держится.
«Характер проявила, истерик никаких. Письмо ей написала», - сказал он.
По словам отца Началовой Вера написала маме о том, что чувствует,но подробности послания раскрывать не стал. Как сказал композитор, с девочкой постоянно находится ее отец Евгений Алдонин.
«Верочка уже становится взрослой. Она такая красотка. Очень хорошо рисует, очень артистичная», - добавил Началов.
Ранее отец певицы рассказал о том, кто все-таки виноват в том, что произошло. Виктор Началов признался, что его дочь не придала должного значения мозоли на ноге, это и стало непоправимой ошибкой. «Занималась самолечением, занесла туда какую-то инфекцию, и пошло заражение крови. И аппараты хорошие подключили, и кровь чистили. Я даже не думал, что так все кончится», — отметил он.