Իրապատում շոուի աստղ, գործարար, հիասքանչ Քիմ Քարդաշյանը լքում է Հայաստանը։ Հիշեցնենք՝ նա հայրենիք էր եկել WCIT համաշխարհային համաժողովի շրջանակներում։
Քիմը ժամանել է հոկտեմբերի 6-ին՝ ուշ երեկոյան քրոջ՝ Քորթնիի ու երեխաների հետ, որոնց այցի արդեն հաջորդ օրը մկրտել է հայ առաքելական եկեղեցում։ Մկրտել են նաեւ Քիմին, որին տվել են Հեղինե անունը։
Բացի WCIT-ից՝ նա հանդիպումների ու այցերի իր ծրագիրն ուներ, եւ այդ ամբողջ ընթացքում մենք փորձել ենք առավելագույնս մանրամասն լուսաբանել նրա այցը Հայաստան։ Չէ որ, Քիմը այս երկրի համար նշանակալի մարդ է, նրա այցի համար միշտ ուրախ են եւ սպասում են։ Եվ ոչ միայն նրան, այլեւ Քարդաշյանների ամբողջ ընտանիքին։
Վստահ ենք՝ Քիմը էլի կգա Հայաստան եւ հավանաբար հերթական հետաքրքիր առաքելությամբ. նա բազմաթիվ ծրագրեր ու գաղափարներ ունի, որոնց մասին հայտնել է այցի ընթացքում։ Բացի այդ՝ նա անհավանական գրավիչ է, բարյացակամ թե երկրպագուների, թե պաշտոնատար, թե WCIT մասնակիցների, թե մեր՝ լրագրողների նկատմամբ։ Մինչ հանդիպում, Քիմ։

Звезда реалити-шоу, бизнесвуман, очаровательная Ким Кардашьян покидает Армению. Напомним, она приезжала на Родину в рамках Всемирного конгресса WCIT, в котором приняла участие.
Ким прибыла поздно вечером 6-го октября с сестрой Кортни и детьми, которых она покрестила в Армянской апостольской церкви на следующее же утро после приезда. Покрестили и саму Ким, которой было дано имя Эгине.
Помимо WCIT у нее была своя программа встреч и визитов, и все это время мы старались максимально подробно освещать ее визит в Армению. Ведь, как ни крути, а Ким- фигура знаковая для страны, где ей всегда рады и всегда ждут. И не только ее, но и всю семью Кардашьян.
Уверены, она приедет еще и наверняка с очередной интересной миссией: у нее масса бизнес- планов и идей, которыми она делилась во время поездки. А еще она была невероятно мила и дружелюбна и к поклонникам, и к официальным лицам, и к участникам WCIT, и к нам журналистам. До встречи, Ким!