Հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանն առաջին անգամ մեկնաբանել է իր ամուսնու՝ Քանյե Ուեսթի արտահայտություններն աբորտի, ամուսնալուծության եւ շատ այլ բաների մասին: Քիմը եւս մեկ անգամ հիշեցրել է ամուսնու բիպոլյար խանգարման մասին եւ հասարակությանը խնդրել ներողամիտ լինել նրա հանդեպ:
«Ձեզնից շատերը գիտեն, որ Քանյեն բիպոլյար խանգարում ունի։ Յուրաքանչյուր ոք, ով ունի այս հիվանդությունը, գիտե, որ դա աներեւակայելի բարդ է եւ ցավոտ է ընդունելը: Ես երբեք հրապարակայնորեն չեմ խոսել այն մասին, թե ինչպես է դա ազդել մեզ վրա, քանի որ ես պաշտպանում եմ իմ երեխաներին եւ Քանյեի անձնական կյանքի իրավունքը: Բայց այսօր ես զգում եմ, որ դա պետք է մեկնաբանեմ», — գրել է Քիմն իր Instagram-ի Stories բաժնում։
Քիմի խոսքով՝ նրանք, ովքեր գոնե ինչ-որ բան գիտեն այդ մասին, «գիտեն, որ ընտանիքն անզոր է, եթե մարդն անչափահաս չէ»: Նա նշել է, որ Քանյեն քննադատության թիրախ է հանդիսանում, քանի որ նա հասարակ մարդ չէ, այլ հրապարակային գործիչ, եւ նրա գործողություններն ու խոսքերը կարող են բուռն էմոցիաներ առաջացնել:
«Նա փայլուն, բայց բարդ մարդ է, որը գտնվում է նկարչի եւ սեւամորթ տղամարդու ճնշման գագաթին, ով վերապրել է իր մոր կորուստը եւ պետք է գործ ունենա ճնշման եւ մեկուսացման հետ, որոնք իր բիպոլյար խանգարման հետ ընդգծվում են: Նրանք, ովքեր մոտ են Քանյեին, գիտեն, որ նրա խոսքերը երբեմն չեն համընկնում նրա գործողությունների հետ», — գրել է Քիմն ու խնդրել բոլորին ըմբռնումով մոտենալ այդ իրավիճակին։
Այն բանից հետո, երբ ռեփերը հայտարարել է ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու առաջադրվելու իր մտադրության մասին, երաժիշտը մի շարք աղմկահարույց հայտարարություններ է արել. սկզբում նա խոստովանել է, որ «քիչ էր մնացել սպաներ իր դստերը»՝ խնդրելով Քիմին աբորտ անել, իսկ այսօր խոստովանել է, որ արդեն երկու տարի է՝ ցանկանում է բաժանվել կնոջից:

Ким Кардашьян впервые прокомментировала сенсационные заявления Канье Уэста
Американская телезвезда Ким Кардашьян впервые прокомментировала высказывания своего супруга Канье Уэста об аборте, разводе и многом другом. Ким еще раз напомнила о биполярном расстройстве мужа и попросила общество быть снисходительным к нему.
«Как многие из вас знают, у Канье биполярное расстройство. Любой, у кого есть это заболевание, знает, что это невероятно сложно и болезненно вопринимать. Я никогда не говорила публично о том, как это повлияло на нас, потому что я защищаю своих детей и право Канье на личную жизнь. Но сегодня я чувствую, что должна это прокомментировать», — написала Ким в своих Instagram-stories.
Фото №3 - Ким Кардашьян впервые прокомментировала высказывания Канье Уэста об аборте, разводе и ее маме
По ее словам, те, кто хоть что-то знают об этом, «знают, что семья бессильна, если человек не несовершеннолетний». Ким отметила, что Канье является объектом критики, поскольку он — не простой человек, а публичная фигура, и его действия и слова могут вызывать сильные эмоции.
«Он блестящий, но сложный человек, который оказался зажатым между сущностью художника и темнокожего мужчины, который пережил личную потерю матери, и должен иметь дело с давлением и изоляцией, которые усугубляются его биполярным расстройством. Те, кто близки к Канье, знают, что его слова иногда не совпадают с его действиями», — написала Ким и попросила всех отнестись с пониманием к этой ситуации.
После того, как рэпер заявил о своих намерениях баллотироваться в президенты США, музыкант огорошил общественность рядом громких заявлений: сначала он признался, что «чуть не убил свою дочь», попросив Ким сделать аборт, а сегодня признался, что уже два года хочет развестись с женой.