«Ի՞նչ կասեք». Ջեյն Ֆոնդան մերկ լողացել է Մայքլ Ջեքսնի հետ
Ամերիկացի հայտնի դերասանուհի Ջեյն Ֆոնդան հիշել է Մայքլ Ջեքսոնի հետ ընկերության մասին։ «Չինական համախտանիշ» ֆիլմի աստղը երկար ժամանակ մտերիմ է եղել երգչի հետ եւ չի դադարեցրել շփումը նրա հետ, ընդհուպ մինչեւ նրա մահը՝ 2009թ.։
1981թ.-ին դերասանուհին նկարահանվել է Մարկ Ռայնդելենի «Ոսկե լճի վրա» ֆիլմում, որը «Օսկար»-ի երեք արձանիկի է արժանացել։ Նկարահանումները տեղի են ունեցել Հեմփշիր կոմսությունում՝ Անգլիայի հարավում։
Ջեյնը զանգահարել է Մայլքին ու մեկ շաբաթով հրավիրել նրան։ Երգիչն ուրախությամբ ընդունել է այդ առաջարկը։ «Նա քնում էր ներքնակի վրա, որը դրել էր հյուասենյակի հատակին»,- Watch What Happens Live շոուի եթերում պատմել է Ջեյն Ֆոնդան, որը քնել է ձեղնահարկում։
Դերասանուհին խոստովանել է, որ լավ է ճանաչել կուլտային երգչին։ Նա հաճախ է հյուրընկալել Ֆոնդային եւ մի քանի օրով մնացել, որտեղ էլ այդ պահին լիներ աստղը։ Դերասանուհին խոստովանել է, որ մի անգամ մերկ վիճակում լողացել է Մայքլի հետ։ «Ի՞նչ կասեք»,- կատակել է Ջեյնը։
Աստղը պարզաբանել է, որ իր արխիվում երաժիշտի հետ լուսանկարները քիչ են։ Նա հայտնել է, որ նմանատիպ ֆոտոշարքերի մեծ երկրպագու չէ եւ գերադասում է պարզապես ընկերություն անել մարդկանց հետ։

Известная американская актриса Джейн Фонда вспомнила о дружбе с Майклом Джексоном. Звезда фильма «Китайский синдром» долгое время была близка с певцом и не прерывала общение с ним вплоть до самой его смерти в 2009 году.
В 1981 году актриса снималась в фильме режиссера Марка Райделлена «На золотом озере», которая получила целых три статуэтки «Оскар». Съемки проходили в графстве Хэмпшир на юге Англии.
Джейн позвонила Майклу и пригласила его в гости на неделю. Певец с радостью принял такое предложение. «Он спал на матрасе, который вытащил на полу в гостиной», - рассказала в эфире шоу Watch What Happens Live Джейн Фонда, которая сама спала на чердаке.
Актриса призналась, что хорошо знала культового исполнителя. Он часто приезжал к ней в гости и оставался на несколько дней, где бы в этот момент звезда не находилась. Артистка призналась, что однажды купалась обнаженной с Майклом. «Как вам такое?» - с юмором заявила Джейн.
Звезда пояснила, что в ее архиве мало снимков с музыкантом. Она сообщила, что не большой фанат подобных фотосессий, а предпочитает просто дружить с людьми.