«Ես միշտ կողմ եմ», կամ ում հետ է համբուրվել Քսենիա Սոբչակը
Վթարից հետո, որը մարդու կյանք է խլել, Քսենիա Սոբչակը կրկին սկանդալի կենտրոնում է հայտնվել։ Այս անգամ համբույրի պատճառով։ Նաստյա Իվլեեւայի YouTube-յան ալիքում հրապարակվել է նրա «Королевские кобры» շոուի նոր թողարկումը, որի հատուկ հյուրը Քսենիան է։ Հենց հաղորդման նկարահանումների ընթացքում Իվլեեւան եւ Սոբչակը կրքոտ համբուրվել են, եւ թեման այժմ բուռն քննարկվում է համացանցում։
Քսենիան շոուին մասնակցել է ժյուրիի անդամի կազմում։ Նրա խնդիրն էր գնահատել կանացի կերպարներ օգտագործող արտիստների ելույթները, ընտրել իր ֆավորիտին եւ նրան առաջին տեղը շնորհել։ Երբ բոլոր մասնակիցների ելույթներն ավարտվել են, Նաստյան եւ Քսենիան որոշել են շոուին մի փոքր հետաքրքրություն ավելացնել։ Նրանք պարային մրցություն են ունեցել, որի անխոս հաղթողը դարձել է Քսենիա Անատոլեւնան։
Ксения Собчак и Настя Ивлеева
Ելույթի ընթացքում Քսենիան շպատագ է ցուցադրել՝ ողջունելով Անաստասիա Վոլոչկովային։ Հետո նա քննադատել է Նաստյանին՝ ցուցադրելով իր ճկունությունն ու կարողությունները։ «Նաստյա, տարեց մարդիկ այդպես պարում են հուսահատությունից։ Դու 40-ին մոտ կհասկանաս դա»,- իր վառ ելույթը մեկնաբանել է Սոբչակը։
Իվլեեւան խոստովանել է, որ տեսածն իրեն դրական իմաստով շոկի է ենթարկել, ինչպես նաեւ նշել է, որ մեծ հայփի համար մնում է միայն համբուրվել։ «Բայց մենք դա չենք անի, այդպե՞ս չէ»,- ժպիտով հարցրել է Իվլեեւան։
«Ես միշտ կողմ եմ»,- պատասխանել է Քսենիան՝ ակնարկելով Թինա Կանդելակիի հետ իր նախկին «փորձը» (Քսենիան եւ Թինան երկար տարիներ առաջ համբուրվել են «GQ» ամսագրի մրցանակաբաշխության ընթացքում)։
Այդ բառերից հետո նրանք հանրության առաջ համբորվել են։ Սոբչակի եւ Իվլեեւայի այդ քայլն արդեն բուռն քննարկվում է շոուի թողարկման մեկնաբանություններում։ Մինչ մյուսները երկու ասղտերի համբույրը «լեգենդար» են անվանում, մյուսները նրանց քննադատում են «ԼԳԲՏ քարոզելու» համար։
Անկախ համբույրի վերաբերյալ ոչ միանշանակ կարծիքից՝ նրանք համաձանել են, որ հենց Քսենիան է այդ թողարկումն իսկապես յուրօրինակ դարձնել, ինչպես նաեւ կատակել, որ նրա կորպորատիվների գները կբարձրանան։

«О, беби, я всегда за!», или С кем целовалась Ксения Собчак?
После скандала со смертельным ДТП, Ксения Собчак вновь в центре скандала. На сей раз с поцелуем! На YouTube-канале Насти Ивлеевой вышел выпуск ее нового шоу «Королевские кобры», специальной гостьей которого стала Ксения. Прямо на съемках программы Ивлеева и Собчак страстно поцеловались, и теперь эта тема бурно обсуждается в сети.
На шоу Ксения пришла в качестве члена жюри. Ее задачей было оценить выступления дрэг-квин, участвующих в шоу, выбрать свою фаворитку и присудить ей первое место. Когда номера всех участниц закончились, Настя и Ксения решили сами добавить в шоу немного огонька. Собчак и Ивлеева столкнулись в танцевальном баттле, безоговорочной победительницей которого стала Ксения Анатольевна.
Ксения Собчак и Настя Ивлеева
Во время выступления Ксения села на шпагат, послав привет своей заклятой подруге Анастасие Волочковой. Потом она отхлестала Настю пушистым боа, продемонстрировав всю свою гибкость и акробатические способности.
Пожилые женщины так танцуют от отчаяния, Настя. Ты к сорока это поймешь!, — с юмором прокомментировала свое яркое выступление Собчак.
Ивлеева призналась, что в хорошем смысле была шокирована увиденным, а также заметила, что для большего хайпа им осталось только «пососаться».
Ну мы же не будем этого делать?, — с улыбкой спросила Ивлеева.
О, беби, я всегда за!, — ответила Ксения, явно намекая на свой предыдущий «опыт» с Тиной Канделаки (Ксения и Тина много лет назад поцеловались на церемонии вручения премии журнала GQ. — Прим. ред.).
После этих слов,  на глазах у изумленной публики дамочки на несколько секунд слились в страстном поцелуе. Этот поступок Собчак и Ивлеевой уже бурно обсуждается в комментариях под выпуском шоу. Пока одни называют поцелуй двух звезд «легендарным», другие осуждают их за «пропаганду ЛГБТ».
Несмотря на неоднозначное мнение пользователей сети по поводу поцелуя, все они сошлись во мнении, что именно Ксения сделала этот выпуск по-настоящему особенным, а также шутили, что с этого дня цены на ее корпоративы явно повысятся.