Ջեյն Ֆոնդան պատմել է, որ իր քաղցկեղը ռեմիսիայի փուլում է
Դերասանուհի Ջեյն Ֆոնդան 85-ամյակին ընդառաջ իր կայքում կիսվել է ուրախալի լուրով։ Նրա մոտ ախտորոշված քաղցկեղը ռեմիսիայի փուլում է, մի փաստ, որը նա անվանել է «ծննդյան օրվա լավագույն նվերը»:
«Ես այնքան երջանիկ եմ։ Շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր աղոթել եւ ինձ բարի մտքեր են ուղարկել»,- կիսվել է դերասանուհին։ Ֆոնդայի խոսքերով՝ նա այժմ կարող է ավարտել քիմիաթերապիայի կուրսը:
Դերասանուհին հայտնել է, որ սեպտեմբերին իր մոտ լիմֆոմա են ախտորոշել։ Նա նշել է, որ քիմիաթերապիայի առաջին կուրսից հետո իրեն «ավելի ուժեղ է զգացել, քան երբեւէ»։
«Քիմիաթերապիայի իմ առաջին չորս կուրսերը բավականին հեշտ էին ինձ համար, ես հոգնածություն էի զգում ընդամենը մի քանի օր, վերջին քիմիաթերապիայի սեանսը դժվար էր եւ տեւեց երկու շաբաթ», - պատմել է աստղը:

Джейн Фонда рассказала, что ее рак находится в стадии ремиссии
Актриса Джейн Фонда в преддверии своего 85-летия поделилась на своем веб-сайте, что ее рак находится в стадии ремиссии, и этот факт она назвала «лучшим подарком на день рождения».
«Я чувствую себя такой счастливой, такой счастливой. Я благодарю всех вас, кто молился и посылал мне добрые мысли», — поделилась артистка. По словам Фонда, теперь она может закончить курс химиотерапии.
Актриса сообщила, что у нее была диагностирована лимфома в сентябре. Она отметила, что после первого курса химиотерапии она почувствовала себя «сильнее, чем когда-либо за последние годы».
«Мои первые четыре курса химиотерапии дались мне довольно легко, всего несколько дней я чувствовала усталость, последний сеанс химиотерапии был тяжелым и длился две недели», — рассказала звезда.