Մի քանի օրում Քայլի Ջենները կորցրել է ավելի քան 750.000 հետեւորդ
Քարդաշյան քույրերից ամենաերիտասարդը՝ Քայլի Ջենները, մի քանի օրում կորցրել է Instagram-ի իր օգտահաշվի ավելի քան 750.000 հետեւորդ: Այս մասին հայտնում է Independent-ը։
Social Blade ընկերության տվյալների բազայի համաձայն՝ անկումը սկսվել է չորեքշաբթի՝ փետրվարի 22-ին, երբ Քայլի Ջենները կորցրել է 124711 բաժանորդ։ Հաջորդ օրը դրանք պակասել են 38578-ով, իսկ մեկ օր անց՝ 49631-ով։Փետրվարի 27-ի դրությամբ Քարդաշյանների կլանի ամենաերիտասարդ ներկայացուցչի լսարանը պակասել է ավելի քան 750 հազար հետեւորդով։
Երկրպագուների թվի նվազումը կապված է 25-ամյա Քայլի Ջենների եւ 30-ամյա Սելենա Գոմեսի կոնֆլիկտի հետ, ով նախկինում սոցցանցում բաժանորդների քանակով գերազանցում էր նրան։ Այն բանից հետո, երբ երգչուհին սոցցանցերում կատակով տեսանյութ է հրապարակել եւ «պատահաբար» դժգոհել իր չափազանց լամինացված հոնքերից, Ջենները, ինչպես ենթադրել են ցանցի օգտատերերը, ծաղրել է նրան։ «Դա պատահականությո՞ւն էր»։
Այն բանից հետո, երբ Սելենա Գոմեսի երկրպագուները Քայլի Ջեններին մեղադրել էին երգչուհուն ահաբեկելու մեջ, նա պատասխանել էր, որ ինքը երբեք հոնքերի տեսահոլովակներ չի տեսել, եւ «այդ ամենը հիմարություն է»։ Գոմեսն իր հերթին հայտարարել է, որ աղմուկը բարձրացել է մանրուքից, եւ Քարդաշյան քույրերից կրտսերին լավ է վերաբերում։

Kylie Jenner loses more than 750,000 Instagram followers in a matter of days
Kylie Jenner has lost more than 750,000 followers on her Instagram account in a matter of days, reports The Independent.
According to the Social Blade database, the decline began on February 22, when Kylie lost 124,711 followers. The next day, they decreased by another 38,578, and a day later—by another 49,631.
As of February 27, the Instagram followers of the youngest representative of the Kardashian clan decreased by more than 750 thousand.
This drop is due to the conflict between 25-year-old Kylie Jenner and 30-year-old Selena Gomez, who previously exceeded her in the number of subscribers on social media.
After the singer jokingly posted a video on social media and "accidentally" complained about her overly laminated eyebrows, Jenner, as netizens assumed, mocked her, asking whether that was a coincidence.
After fans of Selena Gomez accused Kylie Jenner of bullying the singer, she responded by saying that she had never seen eyebrow videos.
Gomez, in turn, stated that this uproar was raised from a small thing, and it applies well to the youngest of the Kardashian sisters.