Զաք Էֆրոնն արձագանքել է իր նախկին սիրելիի՝ Վանեսա Հաջենսի հղիությանը
Զաք Էֆրոնն անչափ ոգեւորված է իր նախկին ընկերուհու՝ 35-ամյա Վանեսա Հաջենսի եւ խաղընկերուհու՝ 38-ամյա Էշլի Թիսդեյլի հղիությամբ, որոնց հետ 36-ամյա դերասանը հանդես է կել «Ավագ դպրոցի մյուզիքլ» ֆիլմաշարում, գրում է Daily Mail-ը։
Հաջենսն ու Էֆրոնը հանդիպում էին 2005-2010 թվականներին, երբ երկուսն էլ դեռահաս էին:
Այժմ Վանեսան ամուսնացած է պրոֆեսիոնալ բեյսբոլիստ Քոլ Թաքերի հետ, եւ նրանք սպասում են իրենց առաջնեկին։
Նրանց գործընկերուհի Թիսդեյլը միաժամանակ սպասում է երկրորդ երեխային:
«Օ՜, այդ աղջիկները․․․ նրանք կլինեն լավագույն մայրերը, կատակո՞ւմ եք»,-ասել է դերասանը Access Hollywood-ի հետ զրույցում՝ իր նոր «Ընտանեկան գործ» ռոմանտիկ կատակերգության պրեմիերային, որում հանդես են գալիս նաեւ Նիկոլ Քիդմանը եւ Ջոյ Քինգը։ .
Վանեսան եւ Զաքը ընկերներ են մնացել եւ լավ հարաբերություններ պահպանել նույնիսկ իրենց հարաբերությունների ավարտից հետո:
Հաջենսն իր հղիության մասին հայտնել էր 2024 թվականի մարտին՝ «Օսկար» մրցանակաբաշխության կարմիր գորգի վրա:

Зак Эфрон отреагировал на беременность своей бывшей возлюбленной Ванессы Хадженс
Зак Эфрон безмерно взволнован беременностью своей бывшей девушки Ванессы Хадженс, 35 лет, и подруги по фильму Эшли Тисдейл, 38 лет, с которыми 36-летний актёр снялся в сериале «Школьный мюзикл», сообщает Daily Mail.
Хадженс и Эфрон встречались с 2005 по 2010 год, когда оба были подростками.
В настоящее время Ванесса замужем за профессиональным бейсболистом Коулом Такером, и они ждут своего первого ребёнка.
Их коллега Тисдейл также ждёт второго ребёнка.
«О, эти девочки ... они будут лучшими мамами, вы шутите?» - сказал актёр Access Hollywood на премьере своей новой романтической комедии «Семейное дело», в которой также снялись Николь Кидман и Джоуи Кинг.
Ванесса и Зак остались друзьями и сохранили хорошие отношения даже после расставания.
Хадженс объявила о своей беременности в марте 2024 года на красной дорожке церемонии вручения премии Оскар.