Ռեժիսոր Սարիկ Անդրեասյանը Դմիտրի Դիբրովի «Միլիոն հարցեր» հաղորդաշարում պատասխանել է «հեյթերներին»։ Այս մասին գրում է Gazeta.Ru թերթը՝ հղում անելով ТНТ հեռուստաալիքի մամուլի ծառայությանը։
Նա իր հաջողությունը պայմանավորում էր իր ֆիլմերի արտադրությամբ զբաղվող իր երկու եղբայրների եւ կնոջ՝ դերասանուհի Լիզա Մորյակի տաղանդով։ Անդրեասյանի խոսքով՝ հենց դրա համար են իրեն նախանձում նրանք, ովքեր իբր չեն կարող մրցել «լսարանի ուշադրության» համար։
«Ես չեմ կարող ուրիշներին եղբայրներ կամ տաղանդավոր կանայք տալ. Ես չեմ կարող բուժել այս վրդովմունքը: Պարզապես պետք է ընդունեն, որ ես ավելի լավն եմ»,-ասում է Անդրեասյանը։
Անդրեասյանի խոսքով՝ իրեն ատողները երբեք ֆիլմեր չեն դիտում, այլ պարզապես քննադատություն են անում։
2024 թվականի նոյեմբերի սկզբին Նիկոլայ Կարտոզիան Սարիկ Անդրեասյանի «Եվգենի Օնեգին» ֆիլմը համեմատել էր «Խնամակալները» հեռուստասերիալի հետ։ Նա ծաղրել էր՝ նշելով, որ ռեժիսորը նկարահանման հրապարակում է իմացել է, որ «Եվգենի Օնեգինը» պարզապես վեպ չէ, այլ չափածո վեպ։
Անդրեասյանի հայցը Մոսկվայի Պրեսնենսկի դատարանը գրանցել է դեկտեմբերի 10-ին, իսկ Կարտոզիայիը՝ երկու օր անց։ Երկու պահանջներն էլ կապված են պատվի, արժանապատվության եւ գործարար համբավի պաշտպանության հետ։ Անդրեասյանը հայտարարել էր, որ պրոդյուսերը վիրավորել է իր ընտանիքին եւ ազգությանը։

«Нужно принять, что я лучше»: Сарик Андреасян ответил хейтерам
Режиссер Сарик Андреасян в программе Дмитрия Диброва «Миллион вопросов» ответил хейтерам. Об этом сообщает издание «Газета.Ru» со ссылкой на пресс-службу телеканала ТНТ.
Он объяснил своих успех талантом двух братьев, занятых на производстве его фильмов, и жены — актрисы Лизы Моряк. По мнению Андреасяна, поэтому ему завидуют те, кто якобы не может побороться за «зрительский рубль».
«Я не могу подарить другим людям братьев или талантливых жен. Эту обиду я вылечить не могу. Им просто нужно принять, что я лучше», — говорит Андреасян.
По мнению Андреасяна, его хейтеры никогда не смотрят кино, а просто упражняются в критике.
В начале ноября 2024 года Николай Картозия сравнил в Telegram фильм «Евгений Онегин» Сарика Андреасяна с сериалом «Сваты». Он шутил, что режиссер узнал о том, что «Евгений Онегин» не просто роман, а роман в стихах, на съемочной площадке.
Иск Андреасяна Пресненский суд Москвы зарегистрировал 10 декабря, а Картозии — спустя два дня. Оба иска связаны с защитой чести, достоинства и деловой репутации. Андреасян заявил, что продюсер оскорбил его семью и национальную принадлежность.
Накануне продюсер Николай Картозия попросил суд запретить Андреасяну «расширяться с НАТО на восток».