Բիանկա Սենսորին մեղադրվում է «Yeezy-ի աշխատակցին պոռնո» ուղարկելու մեջ՝ նախքան Քանյե Ուեսթի հետ ամուսնանալը։
30-ամյա Բիանկան Substack պորտալում հայտնվել է նորաձեւության եւ մշակույթի լրագրող Լուի Պիզանոյի սենսացիոն հոդվածի կենտրոնում։
Հոդվածում ներկայացված էր հարցազրույց Yeezy-ի նախկին ավագ դիզայներ Պիեռ Լուի Օվրեի հետ, որտեղ նա պնդել է, որ Բիանկան «անպատշաճ» հաղորդագրություններ է ուղարկել:
Օվրեն պնդել է, որ այն բանից հետո, երբ Սենսորին ընդունվել է որպես ճարտարապետ, նա սկսել է բացահայտ և սադրիչ կոնտենտ ուղարկել, երբ նրանք քննարկում էին ապրանքանիշի հնարավոր պատկերները: «Դա ուղղակի տարօրինակ էր, բայց այն ժամանակ ես չգիտեի, թե ինչ անել դրա հետ»:
Օվրեն սկսել է աշխատել Քանյեի համար 2020 թվականին։ Նրա խոսքով՝ ամեն ինչ լավ էր ընթանում՝ չնայած ուշ ժամանումներին ու աստղի պահվածքին։ Սակայն ամեն ինչ սկսեց փոխվել, երբ Քանյեի հարաբերությունները Քիմ Քարդաշյանի հետ սկսեցին փլուզվել։ «2021 թվականից հետո դա նման էր բռնության, մանիպուլյացիայի: Դա ամենավատ բանն էր, որ կարելի էր պատկերացնել»:
Նա նաև Yeezy-ի համար աշխատելը համեմատել է «պաշտամունքի մեջ» լինելու հետ, քանի որ Քանյեն սկսել է ավելի անկանոն վարվել և կիսվել հակասական կարծիքներով, ինչը ստիպել է մյուս աշխատակիցներին հետևել նրա օրինակին:
Սա առաջին դեպքը չէ, երբ Սենսորին մեղադրում են նման պահվածքի համար, նա նախկինում հերքել է պնդումները, թե ինքը պոռնոգրաֆիա է ուղարկել Yeezy-ի աշխատակիցներին 2024 թվականի հուլիսին:
Մի քանի ամիս առաջ Կալիֆոռնիայում հարուցված դաշնային հայցում նշվում է, որ Սենսորին աշխատակցուհուն «կոշտ» սեռական բովանդակության հղում է ուղարկել այն բանից հետո, երբ իր ամուսինը ապրիլի վերջին հայտարարել է մեծահասակների համար նախատեսված ֆիլմերի՝ Yeezy Porn-ի իր բիզնեսի մեկնարկի մասին:

Бьянку Цензори обвинили в том, что она «отправляла порно сотруднику Yeezy» до того, как вышла замуж за Канье Уэста.
30-летняя Бьянка оказалась в центре сенсационной статьи модного и культурного журналиста Луи Пизано на портале Substack.
В статье было интервью с бывшим старшим дизайнером Yeezy Пьером Луи Овре (Pierre Louis Auvray), в котором он утверждал, что Бьянка посылала «неуместные» сообщения.
Овре заявиял, что после того, как Цензори была нанята в качестве архитектора, она начала отправлять откровенный и провокационный контент, когда они обсуждали потенциальные изображения для бренда. «Это было просто странно, но в то время я не знал, что с этим делать».
Овре начал работать на Канье в 2020 году. По его словам, что дела шли хорошо, даже несмотря на опоздания и поведение звезды. Однако Оурей все начало меняться, когда отношения Канье с Ким Кардашьян начали рушиться. «После 2021 года это было похоже на насилие, манипуляцию, переработку. Это было худшее, что можно себе представить».
Он также сравнил работу на Yeezy с пребыванием «в секте», поскольку Канье начал действовать более хаотично и делиться противоречивыми мнениями, что привело к тому, что другие сотрудники последовали его примеру.
Это не первый раз, когда Цензори обвиняют в таком поведении, ранее она отрицала обвинения в том, что отправляла порнографию сотрудникам Yeezy в июле 2024 года.
Несколько месяцев назад в федеральном иске, поданном в суд Калифорнии, утверждалось, что Цензори отправила сотруднице ссылку на «жесткий» сексуальный контент после того, как ее муж объявил о запуске своего бизнеса по производству фильмов для взрослых Yeezy Porn в конце апреля.