Երևանյան ջերմ երեկո, ջազ, հեղինակային յուրահատուկ կոկտեյլներ և…«Ազատություն». պրեմիում դասի բազմաֆունկցիոնալ համալիրը հերթական միջազգային գործընկերությունը մեկնարկեց։
Ազատություն պողոտա 26/1 հասցեում կառուցվող համալիրում ներդրվելու են ճապոնական հայտնի և առաջատար Mitsubishi Electric-ի ինժեներական համակարգերը։ Վերջինիս հայաստանյան պաշտոնական ներկայացուցիչը «Կոնսէլ» ընկերությունն է, որի միջև էլ կնքվեց համագործակցության հուշագիրը։ Այն ստորագրեցին «Ազատություն» համալիրի հիմնադիր-տնօրեն Դավիթ Աթանեսյանն ու «Կոնսել» ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Արման Փափազյանը։
«Ազատություն» համալիրը ստեղծելիս շատ հստակ գաղափար ենք ունեցել՝ Հայաստանում ձևավորել որակի, ճարտարապետության և ժամանակակից քաղաքային միջավայրի նոր նշաձող։ Մեզ համար ի սկզբանե կարևոր էր, որ սա լինի ոչ թե պարզապես հերթական կառուցապատում, այլ նախագիծ, որն իր որակով ու փիլիսոփայությամբ առանձնանալու է Հայաստանում իրականացվող մյուս նախագծերից։ Եվ հենց այդ պատճառով էլ մենք շատ մեծ ուշադրությամբ ենք ընտրել յուրաքանչյուր գործընկերոջ։ Եվ այսօր ուրախ ենք, որ մեր գործընկերների շարքին պաշտոնապես միանում են Mitsubishi Electric-ը և Հայաստանում նրա պաշտոնական ներկայացուցիչ «Կոնսել» ընկերությունը»-նշել է Դավիթ Աթանեսյանը։
հայկական «Կոնսէլ» ընկերությունը Հայաստանում ինժեներական համակարգերի ոլորտի փորձառուներից է, որն արդեն 25 տարի, որպես Mitsubishi Electric-ի բացառիկ գործընկեր, ներկայացնում է ամենաարդիական տեխնոլոգիական լուծումները և ապահովում դրանց պրոֆեսիոնալ ներդնումը։
«Ազատություն» համալիրը և «Կոնսէլը» ևս մեկ անգամ ընդգծում են իրենց մոտեցումը՝ միավորել միջազգային փորձը, ժամանակակից ճարտարապետությունն ու առաջատար տեխնոլոգիաները մեկ ամբողջական միջավայրում. «Ուրախ ենք և հպարտ, որ համագործակցում ենք այս համալիրի կառուցման շրջանակում։ «Ազատություն» համալիրում Mitsubishi Electric-ի ընտրությունը լիովին համապատասխանում է նախագծի ընդհանուր կոնցեպտին՝ ստեղծել ժամանակակից, խելացի և երկարաժամկետ արժեք ձևավորող միջավայր։ Իսկ Consel-ի փորձն ու ինժեներական մոտեցումը թույլ են տալիս այդ տեխնոլոգիական լուծումները ներդնել բարձր ճշգրտությամբ և համակարգային մտածողությամբ»-ելույթում նշել է Արման Փափազյանը։
Միջոցառումը համախմբել էր դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների, գործընկերների, ներդրողների և ոլորտի առաջատար մասնագետների՝ նշանավորելու համագործակցություն, որը նպատակ ունի նոր նշաձող սահմանել Հայաստանի պրեմիում դասի բնակարանաշինության և ինժեներական լուծումների ոլորտում։
Երեկոյի ընթացքում հյուրերին ներկայացվեց «Ազատություն» պրեմիում դասի բազմաֆունկցիոնալ համալիրը՝ իր բնակելի, առևտրային և ժամանցային հատվածներով, ժամանակակից ճարտարապետական լուծումներով և բարձրակարգ ենթակառուցվածքներով։ Նախագիծը կառուցվում է Երևանի կարևորագույն քաղաքային առանցքներից մեկում՝ Ազատության պողոտայում, որտեղից սկսվում և շարունակվում է քաղաքը։
Միջոցառումն ուղեկցվեց Midnight Avenue Jazz Band-ի կենդանի կատարումներով և հատուկ երեկոյի համար ստեղծված հեղինակային կոկտեյլի հյուրասիրությամբ՝ ստեղծելով ջերմ ու յուրահատուկ մթնոլորտ հյուրերի համար։

A warm Yerevan evening, jazz, signature cocktails, and Azatutyun. The premium multifunctional complex marked the beginning of yet another international partnership.
Japanese engineering systems by the globally recognized Mitsubishi Electric will be integrated into the complex being developed at 26/1 Azatutyun Avenue. The memorandum of cooperation was signed with Consel, the official representative of Mitsubishi Electric in Armenia. The agreement was signed by Davit Atanessian, Founder and CEO of Azatutyun Multifunctional Complex, and Arman Papazyan, Founder and CEO of Consel.
“When creating the Azatutyun complex, we had a very clear vision: to establish a new benchmark for quality, architecture, and contemporary urban living in Armenia. From the very beginning, it was important for us that this would not become just another development project, but rather a project distinguished by both its quality and philosophy. That is why we approached the selection of every partner with great attention and responsibility. Today, we are pleased to officially welcome Mitsubishi Electric and its Armenian representative, Consel, among our partners,” noted Davit Atanessian.
The Armenian company Consel is one of the most experienced engineering companies in the country and has served as Mitsubishi Electric’s exclusive partner in Armenia for nearly 25 years, delivering advanced technological solutions and ensuring their professional implementation.
Azatutyun and Consel once again reaffirmed their shared approach of bringing together international expertise, contemporary architecture, and advanced technologies within one integrated environment.
“We are proud to collaborate on the realization of this complex. The choice of Mitsubishi Electric for the Azatutyun project fully aligns with the overall concept of creating a modern, intelligent, and long-term value-driven environment. At the same time, Consel’s expertise and engineering approach allow these technological solutions to be implemented with high precision and systematic thinking,” stated Arman Papazyan during his speech.
The event brought together representatives of the diplomatic corps, partners, investors, and leading industry professionals to mark a collaboration aimed at setting a new benchmark in Armenia’s premium residential development and engineering sectors.
During the evening, guests were introduced to the Azatutyun premium multifunctional complex, including its residential, commercial, and leisure spaces, contemporary architectural solutions, and high-standard infrastructure. The project is being developed on Azatutyun Avenue, one of Yerevan’s most important urban arteries, where the city begins and continues.
The evening featured live performances by Midnight Avenue Jazz Band and a signature cocktail created especially for the occasion, creating a warm and distinctive atmosphere for guests.