Սեքս-տիկնիկին շփոթել են սպանության զոհի հետ
Ավստրալիայում տեղի բնակիչների և ոստիկանության զգոնությունը հանգեցրեց լայնածավալ հետաքննության, որը հանգեցրեց զարմանալի հայտնագործության. ճամպրուկում հայտնաբերված «մարմինը» պարզվեց, որ գերիրատեսական սեքս-տիկնիկ է։
Դեպքը տեղի է ունեցել անցյալ կիրակի Նոր Հարավային Ուելսի գյուղական վայրերում։ Երկու տղամարդ, որոնք մեքենայով երթևեկում էին գյուղական ճանապարհով, պատահաբար նկատեցին լքված ճամպրուկը։ Դրա պարունակությունը խիստ կասկածելի էր. AFP-ի տվյալներով՝ թվում էր, թե այն պարունակում էր մարդկային մնացորդներ։
Իրավիճակն այնքան սպառնալից էր թվում, որ ոստիկանությունը անմիջապես կանչեց խոշոր ոստիկաններին. սպանությունների հետաքննության և դատաբժշկական փորձագետների հատուկ խումբ էր ստեղծվել՝ կասկածելի սպանությունը հետաքննելու համար։
Սակայն, դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո պարզվեց, որ ճամպրուկում ոչ թե մարդ էր, այլ բարձրորակ սեքս-տիկնիկ։
«Սկզբում այն շփոթել են մարդկային մնացորդների հետ», - լրագրողներին ասել է Նոր Հարավային Ուելսի ոստիկանության ղեկավար Լինդա Բրեդբերին։ «Մարդկային մնացորդներին նմանվելու առումով դրանք շատ իրատեսական տեսք ունեն»։
Ոստիկանության տվյալներով՝ տիկնիկը հագնված էր, մազեր ուներ և նույնիսկ քթի պիրսինգ։ Իրավիճակն էլ ավելի բարդացավ այն փաստով, որ արհեստական ​​մարմնի մակերեսին կասկածելիորեն կապույտ շշերի նմանվող հետքեր և քերծվածքներ կային։

Sex Doll Mistaken for Murder Victim in Australia
In Australia, the vigilance of local residents and police led to a large-scale investigation that ended with an unexpected discovery: a "body" found inside a suitcase turned out to be a hyper-realistic sex doll.
The incident occurred last Sunday in a rural area of New South Wales. Two men driving along a country road accidentally spotted a discarded suitcase. The contents raised the most terrifying suspicions—the suitcase looked as though human remains had been packed into it, according to AFP.
The situation appeared so threatening that the police immediately brought out the heavy artillery: a special task force composed of homicide detectives and forensic experts was formed to investigate the suspected murder.
However, after specialists conducted a forensic examination, it turned out that the suitcase contained not a human being, but a high-quality sex doll.
"Initially, they were mistaken for human remains," New South Wales Police Superintendent Linda Bradbury told journalists. "They look very realistic in terms of resembling human remains."
According to the police, the doll was dressed in clothing, had hair, and even a nose piercing. The situation was further aggravated by the fact that the surface of the artificial body bore marks that suspiciously resembled bruises and abrasions.