Քորթնի Քարդաշյանը և Թրևիս Բարքերը առաջին անգամ մանրամասն խոսել են հղիության ծանր բարդության մասին, որի պատճառով վիրահատություն էր պահանջվել իրենց որդու՝ Ռոքիի ծնվելուց առաջ: Զույգի խոսքերով՝ բժիշկները բառացիորեն պայքարել են իրենց երեխայի կյանքի համար։
Նրանք իրենց պատմությունը կիսել են «Թրևիս Բարքեր. Ավելի բարձր, քան վախը» վավերագրական ֆիլմում: Թրևիսը շրջագայության մեջ էր Եվրոպայում, երբ Քորթնիից զանգ ստացավ։
«Թրևիս, ես գնացի բժշկի մոտ, և ասացին, որ երեխայի թոքերը լցվում են հեղուկով», - հիշում է երաժիշտը։
Բժիշկները որոշեցին ներարգանդային վիրահատություն կատարել: Երեխայի թոքերից հեղուկը հեռացնելու համար նրանք ստիպված էին ասեղ մտցնել Քորթնիի որովայնի միջով: Սա իսկական փորձություն էր ռեալիթի շոուի աստղի համար։
«Վիրահատության գնալը սարսափելի էր», - խոստովանում է Քարդաշյանը։
Թրևիսը չեղյալ հայտարարեց չորս համերգ և անմիջապես թռավ կնոջ մոտ՝ հիվանդանոցում նրա կողքին մնալու համար: Զույգի վախը հատկապես ուժեղ էր նախորդ ողբերգությունից հետո: Ռոքիի ծնվելուց առաջ նրանք կորցրել էին իրենց երեխային։
Զույգը 2021 թվականին հայտնեց, որ աղջիկ է սպասում և ցանկանում էր նրան անվանել Թյուլիփ։ Սակայն հղիության երրորդ ամսում պլանային զննման ժամանակ բժիշկները հայտնաբերեցին, որ երեխայի սրտի բաբախյունը կանգ է առել։
«Երբ մենք կորցրեցինք երեխային, մենք շատ էինք ջախջախվել։ Մենք պարզապես պառկած էինք անկողնում և օրեր շարունակ լաց էինք լինում», - հիշում է Քորթնին։
Հետո Քարդաշյանը մի քանի անգամ փորձեց կրկին հղիանալ արտամարմնային բեղմնավորման միջոցով։ Նա անցավ հինգ անհաջող ցիկլ և երեք ձվաբջիջ հանեց, նախքան դադարեցնելու որոշումը։ Հետագայում նա բնական ճանապարհով հղիացավ։
Ռոքին ծնվել է 2023 թվականի նոյեմբերին։ Նա այժմ երկու տարեկան է։ Թրևիսի համար նրա ծնունդը ոչ միայն երկար սպասված ուրախություն էր, այլև հնարավորություն՝ կրկին զգալու իրեն փոքրիկ երեխայի հայր։ Քորթնին խոստովանել է, որ Ռոքիի ծնունդը իր ամուսնուն «ևս մեկ հնարավորություն տվեց անել այն, ինչ նա ամենաշատն է սիրում և անում է՝ լինել հայր»։
22:21, 3 սեպտեմբերի
Ջորջ Քլունին պաշտպանել է Մարկ Ռուֆալոյին՝ Paramount-ի հակասեմականության մասին անհեթեթ մեղադրանքներից հետո

Kourtney Kardashian and Travis Barker have opened up for the first time about the serious pregnancy complication that required their son Rocky to undergo surgery before he was born. According to the couple, doctors were literally fighting to save their baby’s life.
They shared the story in the documentary Travis Barker: Louder Than Fear. At the time, Barker was on tour in Europe when Kardashian called him.
“Travis, I went to the doctor, and the baby’s lungs are filling with fluid,” the musician recalled her telling him.
Doctors decided to perform an in-utero procedure. To remove the fluid from the baby’s lungs, they had to insert a needle through Kardashian’s abdomen. For the reality star, it was an extremely frightening experience.
“It was scary going into surgery,” Kardashian admitted.
Barker canceled four shows and immediately flew back to be with his wife in the hospital. The couple’s fear was especially intense because of a previous tragedy. Before Rocky was born, they had lost a baby.
The couple revealed that in 2021 they were expecting a baby girl and planned to name her Tulip. But during a routine checkup in the third month of pregnancy, doctors discovered that the baby’s heartbeat had stopped.
“When we lost the baby, we were devastated. We just lay in bed and cried for days,” Kardashian recalled.
Afterward, Kardashian made several attempts to become pregnant again through IVF. She went through five unsuccessful cycles and three egg retrieval procedures before deciding to stop. She later became pregnant naturally.
Rocky was born in November 2023. He is now two years old. For Barker, his birth was not only a long-awaited joy but also an opportunity to experience fatherhood with a young child again. Kardashian said that having Rocky gave her husband “another chance to do what he loves most and what he does best — be a dad.”