Վիկտորիա Սինիսը, որը նախկինում Ավստրալիայում OnlyFans հարթակում գործակալություն էր վարում, քրիստոնեություն վերադառնալուց հետո հրապարակավ հրաժարվել է մեծահասակների համար նախատեսված արդյունաբերությունից։ Այժմ նա զգուշացնում է այս բիզնեսի բացասական կողմերի մասին՝ ժամանակակից «սեռական ազատությունը» անվանելով սուտ, որը խաթարում է և՛ կանանց, և՛ տղամարդկանց կյանքը։
Վիկտորիան միացել է OnlyFans-ին համավարակի ժամանակ՝ ձգտելով բարելավել իր ֆինանսական վիճակը։ Ժամանակի ընթացքում նրա գործակալությունը մեծացել է, բայց նրա ներքին անհարմարությունն ու մեղքի զգացումը մեծացել են դրա հետ մեկտեղ։
Շրջադարձային պահը եղել է եկեղեցում պատահական քարոզի ժամանակ, որտեղ նա հաճախել է մանկության տարիներին. քահանայի խոսքերը «անմիջապես արձագանք են գտել նրա հոգու հետ», ստիպելով նրան վերանայել իր կյանքը և ընդմիշտ հեռանալ պոռնոարդյունաբերությունից։
«Մենք սեռական ազատությունը ներկայացնում ենք որպես օրհնություն, բայց իրականում դա է, որ մեզ կործանում է... Այն մարդկանց ավելի անապահով է դարձնում», - անկեղծացել է Սինիսը։
Ըստ նրա, երբ դու բացում ես ցանկացած սեռական ցանկության բավարարման դուռը, կանգ առնելը դառնում է գործնականում անհնար, քանի որ գործընթացը անվերջ է։
Ազդեցությունը տղամարդկանց և դեռահասների վրա
Սինիսը շեշտում է, որ հարթակը կործանարար է ոչ միայն բովանդակության ստեղծողների, այլև սպառողների համար: Միլիարդավոր դոլարների արդյունաբերությունը միտումնավոր շահագործում է տղամարդկանց թույլ կողմերը՝ նրանց կապելով թվային կախվածության հետ, ինչը, ի վերջո, միայն սրում է միայնությունը, դեպրեսիան և առողջ հարաբերություններ կառուցելու անկարողությունը:
Վիկտորիան հատկապես ձգտում է անդրադառնալ սոցիալական ցանցերի ազդեցությանը երիտասարդ սերնդի վրա: Դպրոցական ելույթների ժամանակ նա հանդիպել է 15-ամյա երեխաների՝ հարուստ ընտանիքներից, որոնք հիանում են OnlyFans-ի հայտնի ազդեցիկ մարդկանցով պարզապես այն պատճառով, որ նրանք գեղեցիկ են ճանապարհորդում: «Երեխաները սկսում են նույնացնել OnlyFans-ը երջանկության և ճանապարհորդության հետ՝ անկեղծորեն հավատալով, որ սա լավ կյանքով ապրելու միակ միջոցն է», - զգուշացնում է նա:
Նախկին մենեջերի խոսքով՝ OnlyFans-ը սեքս արդյունաբերություն է՝ բոլոր ուղեկցող հետևանքներով, հոգեբանական տրավմաներով և ռիսկերով, որը ոչնչով չի տարբերվում ավանդական մարմնավաճառությունից կամ հասարակաց տների աշխատանքից:
Մեղադրանքներին ի պատասխան՝ OnlyFans-ի ներկայացուցիչը Fox News Digital-ին ասել է, որ հարթակը ստեղծվել է, որպեսզի ստեղծողները կարողանան անկախ վերահսկել և դրամայնացնել իրենց բովանդակությունը: Ծառայության 2016 թվականին հիմնադրվելուց ի վեր, ամբողջ աշխարհում ստեղծողները ստացել են ավելի քան 30 միլիարդ դոլար (այդ թվում՝ միայն 2025 թվականին՝ ավելի քան 6 միլիարդ դոլար)։
Այսօր Վիկտորիա Սինիսը ճանապարհորդում է աշխարհով մեկ, զրուցում ծնողների և դեռահասների հետ, հերքում առցանց հեշտ գումար վաստակելու մասին առասպելները և օգնում երիտասարդ կանանց հասկանալ մեծահասակների ոլորտում աշխատելու իրական հետևանքները։

Виктория Синис, в прошлом руководившая агентством на платформе OnlyFans в Австралии, публично отреклась от индустрии для взрослых после возвращения к христианской вере. Теперь она предупреждает об обратной стороне этого бизнеса, называя современную «сексуальную свободу» ложью, которая калечит судьбы как женщин, так и мужчин.
Виктория пришла в OnlyFans в период пандемии, стремясь улучшить свое финансовое положение. Со временем ее агентство выросло, но внутренний дискомфорт и чувство вины росли вместе с ним.
Поворотным моментом стала случайная проповедь в церкви, которую она посещала в детстве: слова пастора «мгновенно откликнулись в ее душе», заставив переосмыслить жизнь и навсегда порвать с порноиндустрией.
«Мы преподносим сексуальную свободу как благо, но на самом деле это то, что разрушает нас... Это делает людей еще более неуверенными в себе», — делится Синис.
По ее словам, стоит лишь приоткрыть дверь для реализации любых сексуальных желаний, как остановиться становится практически невозможно, так как этот процесс не имеет конца.
Влияние на мужчин и подростков
Синис подчеркивает, что платформа разрушительна не только для создательниц контента, но и для потребителей. Многомиллиардная индустрия намеренно эксплуатирует слабости мужчин, подсаживая их на крючок цифровой зависимости, что в итоге лишь усиливает одиночество, депрессию и неспособность строить здоровые отношения.
Особенно остро Виктория поднимает вопрос влияния социальных сетей на подрастающее поколение. Во время выступлений в школах она сталкивалась с 15-летними подростками из благополучных семей, которые восхищаются популярными инфлюенсершами с OnlyFans лишь потому, что те красиво путешествуют. «Дети начинают приравнивать OnlyFans к счастью и путешествиям, искренне веря, что это единственный способ жить хорошо», — предупреждает она.
По мнению экс-менеджера, OnlyFans — это секс-индустрия со всеми вытекающими последствиями, психологическими травмами и рисками, ничем не отличающаяся от классической проституции или работы в борделях.
В ответ на обвинения представитель OnlyFans заявил журналистам Fox News Digital, что платформа создана для того, чтобы авторы могли самостоятельно контролировать и монетизировать свой контент. С момента основания сервиса в 2016 году создателям по всему миру было выплачено более 30 миллиардов долларов (из них свыше 6 миллиардов — только за 2025 год).
Сегодня Виктория Синис путешествует по миру, выступая перед родителями и подростками, разоблачая мифы о легких деньгах в интернете и помогая девушкам осознать реальные последствия работы в индустрии для взрослых.