Երգչուհի Սելին Դիոնի եղբայրը՝ Դանիել Դիոնը, մահացել է քաղցկեղից, 59 տարեկանում։ Ինչպես գրում է TMZ-ն, երգչուհուն ավագ քույրը հայտնել է, որ իրենց եղբայրն անվանի երաժիշտ էր։ Նա մահացել է հիվանդանոցում, ընտանիքի անդամներով շրջապատված։ Դանիել
Դիոնին կհուղարկավորեն հունվարի վերջին։ Նշվում է, որ նա Դիոնների ընտանիքի 14 երեխաներից 8-րդն էր։
«Երաժշտություն արարել, ահա ինչն էր նրան իսկապես երջանիկ դարձնում։ Եղբայրս սոխակի ձայն ուներ»,-ասել է նա։
Ինչպես հայտնի է, երկու օր առաջ 73 տարեկանում քաղցկեղի դեմ երկարատեւ պայքարից հետո մահացել էր Սելին Դիոնի ամուսին ու մենեջեր Ռենե Անժելիլը։
Սելինը որոշել է հոգեհանգիստը կազմակերպել Մոնրեալի նույն եկեղեցում, որտեղ 21 տարի առաջ ամուսնացել է Ռենեի հետ։

Брат певицы Селин Дион, Даниэль Дион скончался от рака в возрасте 59 лет. Как пишет TMZ, старшая сестра певицы, Клодетт, сообщила, что их брат был выдающимся музыкантом. Мужчина скончался в хосписе в окружении семьи. Его похороны пройдут в конце января. Отмечается, что он был восьмым из 14 детей в семье Дион.
«Создание музыки — вот что делало его по-настоящему счастливым. У моего брата был голос соловья», — сказала она.
Как известно позавчера в возрасте 73 лет после длительной борьбы с раком скончался муж и менеджер певицы Рене Анжелил.
Селин решила устроить панихиду в той же церкви в Монреале, в которой 21 год назад Селин Дион связала себя узами брака с Рене.