Պոռնոդերասանուհին դատի է տվել Դոնալդ Թրամփին
Արդեն մեկ ամիս է՝ սեռական ոտնձգությունների հետ կապված հոլիվուդյան սկանդալների ֆոնին արևմտյան մամուլում զարգանում է նաև Դոնալդ Թրամփին վերաբերող սեքս սկանդալը։ Թրամփը 130 000 դոլար է վճարել նախկին պոռնոդերասանուհուն՝ իր հետ կապի մասին լռելու համար։
Դոնալդ Թրամփի փաստաբանները վճարել են նախկին պոռնոդերասանուհի Ստեֆանի Քլիֆորդին, որը պոռնոֆիլմերում Սթորմի Դենիելս անունով է հանդես գալիս։ Նրան գումար են առաջարկել այն ժամանակ, երբ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ընդամենը մեկ ամիս էր մնում, այսինքն 2016 թ հոկտեմբերին։ Ի դեպ, Դոնալդն այն ժամանակ արդեն ամուսնացած էր Մելանիայի հետ։
CNN-ը հայտնում է, որ հիմա Ստեֆանին դատի է տվել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին։
Լոս Անջելեսի դատարան ներկայացրած հայցում դերասանուհին նշում է, որ Թրամփը արդյունքում չի ստորագրել չհրապարակման մասին պայմանագիրը, չնայած դերասանուհին ինքը, նրա փաստաբաններն ու նախագահի փաստաբանը ստորագրել են։ Խոսքը այն համաձայնագրի մասին է, որով կողմերը՝ Դենիելսն ու Թրամփը, պարտավորվում են  հրապարակայնորեն չխոսել իրենց «ինտիմ կապի» մասին, որն, ըստ հայցի, տևել է 2006-ի ամառվանից մինչև 2007 թ։
Մամուլում հայտնվել են կողմերի ստորագրած պայմանագրի պատճենները։ Ըստ այդ պայմանագրի՝ ոչ Թրամփը, ոչ Դենիելսը չպետք է հրապարակեն այդ անձնական տեղեկությունը, իսկ պոռնոդերասանուհին փաստաբանի միջոցով ստանում է վերոնշյալ գումարը։ Իսկ հիմա պոռնոաստղը դատի է տվել նախագահին, քանի որ վստահ է, որ առանց Թրամփի ստորագրության այդ պայմանագիրը ուժի մեջ չի մտնի։ Դենիելսը պահանջում է անվավեր ճանաչել փաստաթուղթը։

Stormy Daniels is suing President Donald Trump alleging he never signed the nondisclosure agreement that his lawyer had arranged with her just before the 2016 election.The porn star, whose real name is Stephanie Clifford, claims in the lawsuit to have had an affair with Trump several years prior to his presidency. However, the lawsuit claims that when he was running for office and multiple women were coming forward to share stories of their own alleged encounters with the then-Republican presidential candidate.
Daniels, whose real name is Stephanie Clifford, says that Trump's long time personal attorney, Michael Cohen, has continued to try to silence her about her 'intimate' relationship with Trump that ranged from 2006 to 2007, and began shortly after Melania gave birth to their only son Barron.
The NDA, as well as a side letter, that she signed is shown as exhibits in her lawsuit filed in Los Angeles Superior Court.
In the agreement Trump is referred to throughout as David Dennison, and Clifford as Peggy Peterson. There is a side letter to the agreement that reveals the true identities of Clifford and Trump.
According to the legal complaint filed in California state court and tweeted out by her lawyer on Tuesday, Trump's personal lawyer, Michael Cohen, signed the document on behalf of the President instead.
"Despite Mr. Trump's failure to sign the Hush Agreement, Mr. Cohen proceeded to cause $130,000.00 to be wired to the trust account of Ms. Clifford's attorney. He did so even though there was no legal agreement and thus no written nondisclosure agreement whereby Ms. Clifford was restricted from disclosing the truth about Mr. Trump," the document states.