Պոռնոդերասանուհին դատի է տվել Դոնալդ Թրամփին
Արդեն մեկ ամիս է՝ սեռական ոտնձգությունների հետ կապված հոլիվուդյան սկանդալների ֆոնին արևմտյան մամուլում զարգանում է նաև Դոնալդ Թրամփին վերաբերող սեքս սկանդալը։ Թրամփը 130 000 դոլար է վճարել նախկին պոռնոդերասանուհուն՝ իր հետ կապի մասին լռելու համար։
Դոնալդ Թրամփի փաստաբանները վճարել են նախկին պոռնոդերասանուհի Ստեֆանի Քլիֆորդին, որը պոռնոֆիլմերում Սթորմի Դենիելս անունով է հանդես գալիս։ Նրան գումար են առաջարկել այն ժամանակ, երբ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ընդամենը մեկ ամիս էր մնում, այսինքն 2016 թ հոկտեմբերին։ Ի դեպ, Դոնալդն այն ժամանակ արդեն ամուսնացած էր Մելանիայի հետ։
CNN-ը հայտնում է, որ հիմա Ստեֆանին դատի է տվել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին։
Լոս Անջելեսի դատարան ներկայացրած հայցում դերասանուհին նշում է, որ Թրամփը արդյունքում չի ստորագրել չհրապարակման մասին պայմանագիրը, չնայած դերասանուհին ինքը, նրա փաստաբաններն ու նախագահի փաստաբանը ստորագրել են։ Խոսքը այն համաձայնագրի մասին է, որով կողմերը՝ Դենիելսն ու Թրամփը, պարտավորվում են  հրապարակայնորեն չխոսել իրենց «ինտիմ կապի» մասին, որն, ըստ հայցի, տևել է 2006-ի ամառվանից մինչև 2007 թ։
Մամուլում հայտնվել են կողմերի ստորագրած պայմանագրի պատճենները։ Ըստ այդ պայմանագրի՝ ոչ Թրամփը, ոչ Դենիելսը չպետք է հրապարակեն այդ անձնական տեղեկությունը, իսկ պոռնոդերասանուհին փաստաբանի միջոցով ստանում է վերոնշյալ գումարը։ Իսկ հիմա պոռնոաստղը դատի է տվել նախագահին, քանի որ վստահ է, որ առանց Թրամփի ստորագրության այդ պայմանագիրը ուժի մեջ չի մտնի։ Դենիելսը պահանջում է անվավեր ճանաչել փաստաթուղթը։

Порноактриса подала в суд на Дональда Трампа
Вот уже месяц на фоне голливудских скандалов с сексуальными домогательствами гремит в западной прессе и скандал с Дональдом Трампом, который также попал в секс-скандал. Трамп заплатил 130 000 долларов бывшей порноактрисе за молчание о связи с ним.
Адвокаты Дональда Трампа выплатили сумму бывшей порноактрисе Стефани Клиффорд, которая в фильмах для взрослых появляется под псевдонимом Сторми Дэниелс.
Деньги женщине предложили, когда до президентских выборов в США оставался всего месяц, то есть в октябре 2016 года. Кстати, Дональд тогда был уже женат на Мелании.
Как сообщает CNN, порноактриса Стефани подала иск в суд Лос-Анджелеса против президента США Дональда Трампа.
В своем иске актриса указывает, что Трамп в итоге не подписал договор о неразглашении, хотя она сама, ее адвокат и адвокат президента сделали это.
Речь идет о соглашении, по которому стороны - Дэниэлс и Трамп - не распространяются о своей «интимной связи», которая, согласно иску, продолжалась с лета 2006-го года до 2007-го года.
В прессу попали копии договора, который подписали стороны.
По договору, ни Трамп, ни Дэниэлс не разглашают частную информацию, а порноактриса через адвоката получает вышеуказанную сумму.
Теперь же порнозвезда готова судиться, поскольку уверена, что без подписи Трампа этот договор не вступил в силу. Дэниэлс требует признать документ недействительным.