Էլթոն Ջոնը Երեւանում իտալական խոհանոցի ուտեստներ է համտեսել
Եվ այսպես, երեկ հագեցած օր էր, որն ավարտվեց Չեմպիոնների լիգայի եզրափակչի զվարճալի խաղով: Բայց վերադառնանք մեր թեմային, այն է՝ Էլթոն Ջոնի ժամանմանը Հայաստան: Երեկ Հայաստան  ժամանեց 71-ամյա երգիչը, որը դեռ մի քանի օր առաջ ելույթ էր ունենում Հարիի եւ Մեգան Մարքլի հարսանիքին:
Ժամանելուց հետո Էլթոն Ջոնը ուղեւորվեց Երեւանի հյուրանոցներից մեկը, որտեղ մի փոքր մնալուց հետո ամուսնու՝ Դեւիդ Ֆերնիշի եւ Starkey Hearing Technologies ընկերության հիմնադիր Ուիլյամ Ֆ. Օսթինի հետ գնաց «Անկյուն» ռեստորանում ընթրելու, որտեղ նրանց միացավ Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
Մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ Էլթոն Ջոնը իտալական խոհանոցի ուտեստներ է փորձել, հաստատության հագեցած ճաշացանկից երգիչը նախընտրել է պիցցաներ եւ աղցաններ:
71-ամյա երգիչը Հայաստան է ժամանել ամերիկյան Starkey ընկերության բարեգործական ծրագրի շրջանակում, որը զբաղվում է լսողական սարքերի արտադրությամբ:

Элтон Джон попробовал итальянскую кухню в Ереване
Итак, вчера у нас был насыщенный день, завершившийся курьезным матчем финала Лиги Чемпионов. Но вернемся к нашим делам, а именно приезду Элтона Джона в Армению. Вчера, как гром среди ясного неба к нам прилетел 71-летний британский певец, который еще несколько дней назад выступал на свадебной церемонии принца Гарри и Меган Маркл.
Сразу после аэропорта Сэр Элтон отправился в одну из гостиниц Еревана, а оттуда чуть погодя отправился вместе с мужем Дэвидом Фернишем и основателем компании Starkey Hearing Technologies Уильямом Ф. Остином ужинать в ресторан «Анкюн», где к нему присоединился президент Армении Армен Саркисян.
Как нам стали известно с наших источников, Элтон Джон распробовал итальянскую кухню, из обширного меню заведения исполнитель отдал предпочтение пиццам и салатам ресторана.
71-летний певец прибыл в Ереван в рамках благотворительной программы американской компании «Старки» (Starkey), которая занимается производством слуховых аппаратов.