Victoria's Secret-ը հրաժարվել են գնել
Sycamore Partners-ը լուծել է Victoria's Secret-ը գնալու մասին գործարքը L Brands ընկերության հետ, գրում է WWD-ն։ Այժմ Bath & Body Works-ը՝ L Brands-ի առավել եկամտաբեր ապրանքանիշը, ինքնուրույն ընկերությունը կդառնա։
Բացի դրանից՝ L Brands-ը հայտարարել է կադրային վերադասավորումների մասին։ Bath & Body Works-ի գործադիր տնօրեն Էնդրյու Մեսլոուն կդառնա L Brands-ի գլխավոր տնօրեն եւ կներառվի տնօրենների խորհրդի կազմում։ L Brands-ի ֆինանսական տնօրեն Ստյուարդ Բուրգդորֆերը ժամանակավորապես կզբաղեցնի Victoria’s Secret-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը։
Նա նաեւ կշարունի պատասխանատու լինել L Brands-ի ֆինանսական հարցերի համար։ Այն մասին, թե ինչ է սպասվում Victoria’s Secret-ին, կիմանանք մայիսի 21-ին, երբ ապրանքանիշը կհայտնի եկամուտների մասին։

Victoria's Secret отказались покупать
Sycamore Partners расторгли сделку о покупке Victoria's Secret с компанией L Brands,пишет WWD. Теперь Bath & Body Works — наиболее прибыльная марка L Brands — станет самостоятельной компанией.
Помимо этого, L Brands объявили о кадровых перестановках. Так, CEO Bath & Body Works Эндрю Меслоу станет генеральным директором L Brands и войдет в совет директоров. Финансовый директор L Brands Стюарт Бургдорфер будет временно занимать должность генерального директора Victoria’s Secret.
Он также продолжит отвечать за финансы L Brands. О том, что ждет Victoria's Secret, мы узнаем только 21 мая, когда бренд сообщит о доходах.