Արքայազն Հարին եւ Մեգան Մարքլը գումար վաստակելու նոր միջոց են գտել
Արքայազն Հարին եւ Մեգան Մարքլը մարտի վերջին հրաժարվել են բրիտանական թագավորական ընտանիքից, ինչից հետո զրկվել են ֆինանսավորումից: Նրանք այլեւս չեն կարող հարկատուների միջոցների վրա հույս ունենալ, եւ այժմ նրանց միակ ֆինանսական աջակցությունը արքայազն Չարլզն է, որը ամուսիններին գումար է հատկացնում սեփական գրպանից:
Այժմ սասեքսի դուքսերը եկամուտների նոր աղբյուր են գտել՝ Մեգանը եւ Հարին համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել Նյու Յորքի Harry Walker Agency գործակալության հետ:
Այժմ դուքսները ելույթ կունենան տարբեր կոնֆերանսների եւ ֆորումների ժամանակ եւ լավ գումար կվաստակեն: Նման մեկ ելույթի համար դուքսներին կարող են վճարել մոտ մեկ միլիոն դոլար։
Նախօրեին արտասահմանյան ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ արքայազն Հարին Լոնդոն է ժամանել միայնակ՝ առանց կնոջ եւ որդու: Հավանաբար, արքայազնը պետք է լուծեր վիզայի հետ կապված հրատապ հարցերը։ Իսկ Մեգանը թագավորական սիմվոլիկայի հանդեպ ոչ պատշաճ վերաբերմունքով որերորդ անգամ բարկացրել է բրիտանացիներին։

Принц Гарри и Меган Маркл нашли новый способ заработка
Принц Гарри и Меган Маркл отреклись от британской королевской семьи в конце марта, после чего лишились финансирования. Они уже не могут рассчитывать на средства налогоплательщиков, и теперь их единственная финансовая поддержка — это принц Чарльз, который выделяет супругам деньги из собственного кармана.
Теперь же герцоги Сассекские нашли новый источник заработка: Меган и Гарри подписали соглашение о сотрудничестве с нью-йоркским агентством Harry Walker Agency.
Теперь герцоги будут выступать с речами и напутствиями на различных конференциях и форумах и зарабатывать неплохие деньги. За одно такое выступление герцогам могут заплатить около миллиона долларов.
Накануне зарубежные СМИ сообщили, что принц Гарри прилетел в Лондон в одиночестве, без жены и сына. Вероятно, принцу необходимо было решить срочные вопросы с визой. А Меган в который раз разозлила британцев неаккуратным обращением с королевской символикой.