50 Cent-ը քրեական թրիլլերում կկատարի գլխավոր դերը
Ամերիկացի ռեփեր Քերթիս Ջեքսոնը, որը հանդես է գալիս «50 Cent» կեղծանվամբ, կխաղա գլխավոր դերերից մեկը «Free Agents» սպորտային-քրեական թրիլերում Lionsgate-ի համար, հայտնում է The Hollywood Reporter-ը։
Ժապավենը պատմում է երիտասարդի մասին, որը երազում է հաջողության հասնել ամերիկյան ֆուտբոլում։ Տղայի կարիերան նոր է սկսում ստացվել, երբ կոլեգաները նրան վտանգավոր պատմության մեջ են ներքաշում. խաղացողները որոշում են կողոպտել մարզիկների հաշվին ապրող ղեկավարներին։ 50 Сent-ը կմարմնավորի ֆուտբոլիստների լիդերի կերպարը։
«50 Сent-ը լեգենդար է, ես տպավորված եմ էկրանին նրա ցնցող էներգիայով ու յուրաքանչյուր կադր լուսավորելու կարողությամբ։ Ես անկեղծորեն հավատում եմ, որ այդ չափազանց դժվար դերը բոլորին թույլ կտա հասկանալ դա»,- ասում է ֆիլմի ռեժիսոր Դեոն Թեյլորը։
Ռեփերն արդեն հասցրել է նկարահանվել կինոյում։ Նա «Փախուստի ծրագիր» ֆիլմաշարում խաղացել է նախկին քրեական հանցագործ Հաշի, ինչպես նաեւ կողոպտիչ Լեւի Էնսոն Լեւոյի կերպարը «Գողերի որս» մարտաֆիլմում։ Նրան կարելի է տեսնել «Կյանքի համար», «Իշխանություն գիշերային քաղաքում» եւ այլ սերիալներում։

50 Cent to star in crime thriller 'Free Agents'
American rapper Curtis Jackson, acting under the pseudonym 50 Cent, will play one of the main roles in the sports-crime thriller Free Agents for Lionsgate, according to The Hollywood Reporter.
The film narrates about a young man who dreams of being successful in American football. The guy's career is just beginning to take shape when colleagues drag him into a dangerous story - the players decide to steal from the bosses who profit from the athletes. 50 Сent will play the leader of the footballers.
“50 has been legendary in all ways I have been extremely impressed by his amazing energy onscreen and his ability to light up every scene he is in,” said Deon Taylor in a statement. “I truly believe this extremely complex role will truly allow the world to understand just how unbelievably talented 50 is as an artist.”
“50 is part of the Lionsgate family and time and again has proven to be a compelling presence as an actor,” stated Erin Westerman, Lionsgate’s motion picture group president of production.