Էմբեր Հերդն առաջին անգամ մայր է դարձել
Հոլիվուդյան դերասանուհի Էմբեր Հերդը մայր է դարձել։ Նա այս մասին հայտնել է Instagram-յան էջում արված հրապարակմամբ։
Հերդը հայտնել է, որ դուստրը՝ Ունա Փեյջը, լույսն աշխարհ է եկել դեռ ապրիլի 8-ին, սակայն ինքը որոշել է այդ մասին միայն հիմա հայտնել։ «Նա իմ մնացած կյանքի սկիզբն է»,- հայտնել է նա։
A post shared by Amber Heard (@amberheard)
Page Six-ի աղբյուրների տեղեկություններով՝ փոքրիկը լույս աշխարհ է եկել փոխնակ մոր օգնությամբ։ Ընդ որում, արտիստը հայտնել է, որ ցանկանում էր երեխա ունենալ դեռ չորս տարի առաջ, սակայն ծրագրում էր դա անել «իր պայմաններով»։ «Հիմա ես հասկանում եմ, թե որքան ռադիկալ է մեզ՝ կանանց համար այդ կերպ մտածել մեր ճակատագրի ամենաֆունդամենտալ մասերից մեկի մասին»,- գրել է Հերդը։ Դերասանուհին չի հայտնել, թե ով է երեխայի հայրը։
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, Էմբեր Հերդը կնկարահանվի «Ակվամեն» ֆիլմի երկրորդ մասում՝ հակառակ նախկին ամուսնու՝ դերասան Ջոմի Դեփի երկրպագուների բողոքների, որոնք պահանջում էին նրա հեռացնել Մերայի դերից։
Ջոնի Դեփն ու Էմբեր Հերդն ամուսնացել են 2015թ․-ի փետրվարին, սակայն արդեն մեկ տարի անց նրանց ամուսնուլուծությունը փլուզվել է։ Ավելի ուշ Դեփը դատական հայց է ներկայացրել նախկին կնոջ դեմ եւ 50 միլիոն դոլար պահանջել հոդվածի համար, որում դերասանուհին իրեն ընտանեկան բռնության զոհ է անվանել։ Դերասանը նրա խոսքերը զրպարտություն է որակել։ 2020թ․-ի փետրվարին համացանցում հրապարակվել է աստղերի խոսակցությունը, որի ընթացքում դերասանուհին խոստովանել է, որ ծեծել է նախկին ամուսնուն։

She took to her Instagram to share the news.
“I’m so excited to share this news with you. Four years ago, I decided I wanted to have a child. I wanted to do it on my own terms,” she wrote. “I now appreciate how radical it is for us as women to think about one of the most fundamental parts of our destinies in this way. I hope we arrive at a point in which it’s normalized to not want a ring in order to have a crib.”
According to Heard, her daughter, Oonagh Paige, was born on April 8, but she decided to report it only now.
A post shared by Amber Heard (@amberheard)
Page Six reported referring to the source that the girl was born with the help of a surrogate mother. At the same time, the actress herself said that she wanted a child four years ago, but she planned to do it on her own terms.
“The most important thing for Amber is that she’s open about Oonagh’s birth,” the source continued. “There are so many women who feel they can’t talk about their fertility and are worried and embarrassed; Amber wants them to feel supported and realize that there are a multitude of ways to have a baby even if you have fertility issues.”
Johnny Depp and Amber Heard got married in February 2015, but their marriage broke up a year later. Depp later sued his ex-wife and demanded $ 50 million for an article in which she calls herself a victim of domestic violence.