«Орел и решка» նախագծի մոտիվներով լիամետրաժ ֆիլմ կնկարահանեն
«Орел и решка» հեռուստատեսային ճամփորդական շոուի մոտիվներով լիամետրաժ ֆիլմ կթողարկեն, հայտնում է RBC-ն՝ վկայակոչելով «ԿինոՊոիսկ»-ին։
Ժապավենը կստանա «Орел и решка. Кино» անվանումը։ Այն կպատմի, թե ինչպես է նախագծի պրոդյուսերը որոշել նկարահանումներ կազմակերպել աշխարհի ամենափակ երկրներից մեկում՝ թույլ չտալու համար նախագծի փակումը, քանի որ հեռացել են բոլոր հաղորդավարները, ռեժիսորներն ու օպերատորները։
Գլխավոր դերերը կկատարեն դերասանուհի Ալեքսանդրա Բորտիչը, ռեժիսոր Ալեքսանդր Մոլոչնիկովը, ինչպես նաեւ շոումեն Ալեքսանդր Գուդկովն ու դերասանուհի Եկատերինա Վարնավան։

По мотивам шоу «Орел и решка» снимут полнометражный фильм
По мотивам телевизионного трэвел-шоу «Орел и решка» выпустят полнометражный фильм,сообщает РБК со ссылкой на «Кинопоиск».
Картина, о которой идет речь, будет называться «Орел и решка. Кино». В ней будет рассказываться история о том, как продюсер проекта решил устроить съемки программы в «одной из самых закрытых стран мира», чтобы не допустить закрытия шоу, поскольку из него ушли все ведущие, режиссеры и операторы.
Главные роли исполнят актриса Александра Бортич, режиссер Александр Молочников, а также шоумен Александр Гудков и актриса Екатерина Варнава.
Премьера, согласно презентации, запланирована на новогодние праздники 2022 года. Фильм будет доступен на платформе «Кинопоиск».