Մահացել է Թրեւիս Սքոթի համերգի ժամանակ հրմշտոցից տուժած 9-ամյա երեխան
Ռեփեր Թրեւիս Սքոթի համերգի ժամանակ հրմշտոցից տուժած 9-ամյա Էզրա Բրաունը մահացել է վնասվածքներից, հաղորդում է Rolling Stone-ը:
Astroworld փառատոնի շրջանակներում տեղի ունեցած համերգը երեխան այցելել է իր հոր՝ Փրեստոնի հետ։ Թրեսթոնը որդուն նստեցրել է ուսերի վրա, բայց երբ ամբոխը շարժվել է դեպի բեմ, տղամարդը կորցրել է գիտակցությունը թթվածնի պակասի պատճառով։ Էզրան ընկել է, հրմշտոցի ժամանակ վնասել են նրա թոքը, երիկամը, լյարդը, նա սրտի նոպա է ունեցել։
Հիվանդանոցում Էզրային գցել են արհեստական կոմայի մեջ՝ գլխուղեղի այտուցը հեռացնելու համար։
Ընտանիքն արդեն համերգի կազմակերպիչներին դատի է տվել, ինչպես եւ մյուս տուժածները, նրանք երաժիշտներին եւ շոուի կազմակերպիչներին մեղադրում են հրմշտոցի հրահրման եւ տեղի ունեցածին ժամանակին չարձագանքելու մեջ։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Թրեւիս Սքոթի համերգի ժամանակ հրմշտոցի հետեւանքով տուժած աղջկա ուղեղը մահացել է. նա իններորդ զոհն է դարձել Astroworld- ում ստացած վնասվածքների պատճառով:

Пострадавший в давке на концерте рэпера Трэвиса Скотта 9-летний мальчик Эзра Блаунт скончался от травм, сообщает Rolling Stone.
Концерт, проходивший в рамках фестиваля Astroworld, ребенок посетил вместе со своим отцом Трестоном. Трестон посадил сына на плечи, но когда толпа двинулась к сцене, мужчина потерял сознание от недостатка кислорода. Эзра упал, в давке ему повредили легкое, почку, печень, он пережил сердечный приступ.
В больнице Эзру поместили в состояние искусственной комы для того, чтобы купировать отек мозга.
Семья уже подала на организаторов концерта в суд — как и другие пострадавшие, они обвиняют музыкантов и организаторов шоу в подстрекательстве к давке и несвоевременной реакции на происходящее․
Ранее сообщалось, что у пострадавшей в давке на концерте Трэвиса Скотта девушки умер мозг — она стала девятой погибшей из-за полученных на Astroworld травм.