Դեն Բիլզերյանը կժամանի Հայաստան (վիդեո)
Հայտնի պոկեր խաղացող, միլիոնատեր եւ Instagram-ի ամենահայտնի մարդկանցից մեկը՝ Դեն Բիլզերյանը հայտարարել է մեծ ճամփորդության մասին. Բլոգերն իր Instagram-ի Stories բաժնում կիսվել է, թե ինչպես է հավաքում իրերը եւ բացահայտել այն երկրների ցանկը, որտեղ նա պատրաստվում է այցելել։
«Իռլանդիա-Դուբայ-Մալդիվներ-Թայլանդ-Հայաստան-Ֆրանսիա»,- հայտնել է Դենը:
Ամերիկացի միլիոնատեր Դեն Բիլզերյանը, նրա եղբայրը՝ Ադամը եւ հայրը՝ Փոլը, 2020 թվականի հոկտեմբերին 250 հազար դոլար են փոխանցել Արցախին օգնելու համար։
«USArmenia»-ին տված հարցազրույցում Փոլ Բիլզերյանը նշել է, որ չափազանց հիասթափված է այն փաստից, որ Ադրբեջանը հարձակվել է Արցախի եւ հայերի վրա։ Հարցազրույցի ժամանակ ասել է, որ պատրաստվում է գալ Հայաստան, սակայն COVID-19-ը խառնել է բոլոր ծրագրերը։
Ի դեպ, 2018 թվականի օգոստոսին Դեն Բիլզերյանն ու նրա եղբայրը՝ Ադամը, Հայաստանի քաղաքացիություն են ստացել։

Dan Bilzerian to visit Armenia
Famous poker player, millionaire and one of the most popular people on Instagram Dan Bilzerian announced a big trip: the blogger showed the gathering on his Instagram stories and revealed the list of countries he plans to visit.
"Ireland-Dubai-Maldives-Thailand-Armenia-France," Dan captioned the video.
American millionaire, his brother Adam and father Paul donated $250,000 to help Artsakh in October 2020.
In an interview with USArmenia, Paul Bilzerian said that he was extremely disappointed in the fact that Azerbaijan attacked Artsakh and Armenians. During the interview, he said that he was going to come to Armenia, but COVID-19 mixed up all plans.