Բրիտանահայ շոումեն Գեւ Օրկյանն իր ինստագրամյան էջում ներ տեսանյութ է հրապարակել՝ անդրադառնալով երեկ ադրբեջանական տելեգրամյան ալիքներում տարածված տեսանյութին, որում ադրբեջանցի զինվորները մահապատժի էին ենթարկում գերի ընկած հայ զինվորներին:
«Նույն ընթացքում երբ աշխարհը դեռեւս շարունակում է լռել, ես խոսելու եմ նրա մասին, որ այն ինչ կատարվում Հայաստանում այժմ անընդունելի է: Դա ցեղասպանություն է, ջարդ, որն իրականանում է ամեն օր եւ ոչ մի կառավարություն Ադրբեջանի կառավարության եւ զինվորների նկատմամբ համապատասխան գործողություններ չի իրականացնում, իսկ Ալիեւը թույլ է տալիս այդ բարբարոսներին՝ շարունակել սպանել հայ հերոսներին:
Դեռ երեկ նրանք տարածել են սմարթֆոնով նկարահանված տեսանյութ, որում երեւում է, թե ինպես են ցեղասպանում ռազմագերիներին: Իսկապե՞ս, 21-րդ դարում: Սա նման է սարսափ ֆիլմի, քանի որ տեսնում ենք ինչպես են ցեղասպանում մեր սիրելի հերոսներին եւ նկարահանում դա՝ զվարճանքի նպատակներով: Եվ դեռեւս ոչ մի պետություն գործողության չի անցել. նրանք բոլորը խոսում են: Ապրե՛ք դուք: Շնորհավորում եմ նաեւ Google -ին, որը, կարծում եմ, վաճառվել է Ադրբեջանին, քանի որ հին հայկական քաղաքները ներկայացնում է ադրբեջանական քաղաքների անվանումներով: Իսկապե՞ս, դուք ասում եք սա ադրբեջանական է, սա ադրբեջանական քաղաք է: Սրանք հայկական քաղաքներ են, դուք չեք կարող ջնջել պատմությունը: Գիտե՞ք ինչ: Բավակա՛ն է: Դուք բոլորդ սրիկաներ եք», - ասել է Օրկյանը տեսանյութում:
Ավելի վաղ շոումենը, ով չի դադարում խոսել Հայաստանի սահմաններին տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին, աշխարհին կոչ էր արել չլռել:
Իր միկրոբլոգի Stories բաժնում շոումենը նոր լուսանկար էր հրապարակել, որին կից իր սերն էր արտահայտել Հայսատնի նկատմամբ։ «Նշանակություն չունի, թե որքան հեռու եմ ես։ Հայաստանը միշտ իմ սրտում է», - գրել էր Օրկյանը։
12:22, 29 օգոստոսի
Սիդնի Սվինին՝ մերկ և մատը բերանում. դերասանուհին թողարկել է իր ամենապրովոկացիոն ներքնազգեստի գովազդը

Kev Orkian about execution of Armenian POWs by Azerbaijanis and silence of world: This is like horror movie
19:57, October 3
British-Armenian showman Kev Orkian posted a video on his Instagram page, referring to a video circulated yesterday in Azerbaijani Telegram channels showing Azerbaijani soldiers executing captured Armenian soldiers.
At the same time, when the world is still silent a massacre happens every day, and no government takes appropriate action against the government and soldiers of Azerbaijan, and Aliyev allows these barbarians to continue killing Armenian heroes, he said.
Just yesterday they shared a video taken on a smartphone that shows POWs being genocided. Is it really in the 21st century? It's like a horror movie because we see our favorite characters commit genocide and we film it for entertainment purposes. And yet no state has taken any action. they all say. Live you! The showman said he thinks Google was sold to Azerbaijan because it represents old Armenian cities with names of Azerbaijani cities. Are you really saying it's Azerbaijani, it's an Azerbaijani city? These are Armenian cities, you can't erase the history. You know what? Enough: you are all scoundrels, Orkian said in the video.
Earlier, the showman, who does not keep quiet about the events taking place on the borders of Armenia, urged the world not to keep quiet.
In the Stories section of his microblog, the showman posted a new photo in which he expressed his love for Armenia. He wrote no matter how far away he is Armenia is always in his heart.