Ուելսի արքայադուստրն ակնկալում է շուտով բարելավել հարաբերությունները թագավորական ընտանիքի սկանդալային ազգականի՝ արքայազն Հարիի կնոջ՝ Սասեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլի հետ։ Այս մասին գրում է Us Weekly-ն՝ վկայակոչելով աղբյուրներին։
«Երբ Քեյթը եւ Ուիլյամը իմանան ճշգրիտ ծրագիրը Բոստոնում, նա [Քեյթ Միդլթոնը] նախատեսում է հաշտություն առաջարկել Մեգանին՝ փորձելով վերամիավորել եղբայրներին [Արքայազններ Հարրին եւ Ուիլյամը] ու լրացնել բացը», - հայտնել է ինսայդերը:
Ըստ աղբյուրի՝ Քեյթ Միդլթոնի՝ Մեգան Մարքլի հետ հարաբերությունները շտկելու փորձը պայմանավորված է նրանով, որ դա կցանկանային հանգուցյալ թագուհի Եղիսաբեթ II-ն ու արքայադուստր Դիանան։ Սակայն արքայազն Հարիի կինը մտադիր չէ ընդառաջ գնալ։
«Հարրին եւ Մեգանը ծանրաբեռնված են իրենց բուռն գրաֆիկով, բայց Մեգանը պատրաստ է ջանքեր գործադրել, միայն թե ամսաթվերը չհամընկնեն», - ասել է աղբյուրը:

Принцесса Уэльская рассчитывает в скором времени наладить отношения со скандальной родственницей королевского семейства – женой британского принца Гарри, герцогиней Сассекской Меган Маркл. Об этом пишет Us Weekly со ссылкой на источники.
«Как только Кейт и Уильям будут знать точную программу в Бостоне, она [Кейт Миддлтон] планирует предложить Меган перемирие в попытке воссоединить братьев [принцев Гарри и Уильяма] и залечить разрыв», — сообщил инсайдер.
По словам источника, попытка Кейт Миддлтон наладить отношения с Меган Маркл вызвана тем, что этого бы хотели покойные королева Елизавета II и принцесса Диана. Однако супруга принца Гарри не намерена пойти навстречу.
«Гарри и Меган погружены в свои суматошные графики, но Меган готова приложить усилия, лишь бы даты не совпадали», — сказал источник.