Արքայազն Հարրին եւ դքսուհի Մեգան Մարքլը սոցցանցերում չեն շնորհավորել Չարլզ III-ի ծննդյան տարեդարձը
Արքայազն Հարրին եւ դքսուհի Մեգան Մարքլը սոցցանցերում հրապարակավ չեն շնորհավորել Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ի ծննդյան տարեդարձը, գրում է Mirror-ը:
Նոյեմբերի 14-ին թագավորը դարձել է 74 տարեկան՝ առաջին անգամ իր տարեդարձը նշելով որպես միապետ: Այդ առթիվ թագավորական ընտանիքի անդամների պաշտոնական էջերում հրապարակվել է Չարլզ III-ի նոր դիմանկարը: Հրապարակմանը կից հայտարարվել է արքային Վինձորի Մեծ այգու ռեյնջեր նշանակվելու մասին։
Ուելսի արքայազն Ուիլյամը եւ նրա կինը՝ Քեյթ Միդլթոնը, թագավորական ընտանիքի միակ անդամներն են, ովքեր հրապարակայնորեն շնորհավորել են Չարլզ III-ին՝ ծննդյան 74-րդ տարեդարձի առթիվ. «Շնորհավոր Նորին Մեծություն Թագավորի ծննդյան տարդարձը»։
Արքայազն Հարրին եւ կինը հրապարակային որեւէ շնորհավորանք չեն արել՝ ո՛չ Archwell հիմնադրամի կայքում, ո՛չ էլ սոցիալական ցանցերում:
Հրապարակային շնորհավորանքներ չեն արել նաեւ արքայադուստր Աննան, Ուեսեքսի կոմս արքայազն Էդվարդըն ու կինը, Յորքի դքսուհի Սառա Ֆերգյուսոնը եւ դստրերը`արքայադուստր Բեատրիսն ու Եվգենիան: Ինչ վերաբերում է Յորքի դուքս արքայազն Էնդրյուին, ապա նա դա անել չէր էլ կարող, քանի որ սոցիալական ցանցերի իր էջերն ապաակտիվացրել է:

Prince Harry and Meghan Markle did not publicly congratulate Britain's King Charles III on his birthday, Mirror reported.
Last Monday, November 14, Charles III turned 74 years old. The eldest son of the late Queen Elizabeth II of Great Britain celebrated his birthday on the throne for the first time.
On the occasion of the holiday, a new portrait of Charles III was published on the official social media accounts of the royal family. At the same time it was announced about his appointment as a ranger of the Great Windsor Park.
Prince William of Wales and his wife, Kate Middleton, were the only members of the royal family to congratulate Charles III on his 74th birthday.
Prince Harry and duchess Meghan Markle did not dedicate a single post to Charles III either on their Archewell website or on social media.
Princess Anne, Prince Edward, the Earl of Wessex and his wife Sophie, Sarah Ferguson, and Princesses Beatrice and Eugenie of York also refrained from public congratulations. And Prince Andrew was not technically able to do so, as he deleted himself from social media back at the beginning of the year due to a sex scandal.