Քիմ Քարդաշյանը կարող է ստանալ իր եւ Քանյե Ուեսթի երեխաների լիարժեք խնամակալությունը
Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը կարող է ստանալ իր եւ Քանյե Ուեսթի երեխաների լիարժեք խնամակալությունը` ռեփ կատարողի դատարան չներկայանալու պատճառով, հայտնում է The Sun-ը։
Պարբերականի համաձայն՝ Քանյե Ուեսթն անտեսել է նախորդ օրը տեղի ունեցած դատական ​​նիստը։ Իրավական փորձագետներն ասել են, որ այժմ Քիմ Քարդաշյանը կարող է ստանալ երեխաների լիարժեք խնամակալությունը։
«Ամուսնալուծության գործընթացների մեծ մասում կողմերին հաջողվում է լուծել հարցերի գոնե մի մասը։ Սակայն, հաշվի առնելով Քանյե Ուեսթի ոչ ողջամիտ պահվածքը, ամեն ինչ կարող է հակասական լինել՝ խնամակալությունից մինչեւ ունեցվածքի բաժանում»,- նշել է ընտանեկան փաստաբան Լեքսի Ռիգդենը Նյու Ջերսիից։
Փաստաբանն ընդգծել է, որ երկու անգամ նիստին չներկայանալու դեպքում դատավորը կարող է դրամական պատժամիջոցներ կիրառել արտիստի նկատմամբ, ինչպես նաեւ ամբողջությամբ արգելել նրան ցուցմունք տալ։

Ким Кардашьян может получить полную опеку над их с Канье Уэстом детьми
Звезда реалити-шоу Ким Кардашьян может получить полную опеку над их с Канье Уэстом детьми из-за неявки рэпера в суд. Об этом сообщает The Sun.
По данным издания, Канье Уэст проигнорировал прошедшее накануне судебное заседание. Таблоид расспросил экспертов по правовым вопросам и выяснили, что теперь Ким Кардашьян может получить полную опеку над детьми.
«В большинстве бракоразводных процессов сторонам удается урегулировать хотя бы часть вопросов. Но, учитывая неразумное поведение Канье Уэста, спорным может быть все: от опеки до раздела имущества», — цитируют журналисты слова Лекси Ригден, адвоката по семейным делам из Нью-Джерси.
Юрист подчеркнула, что в случае повторной неявки судья может применить денежные санкции в отношении рэпера, а также вовсе запретить ему дачу показаний.