Հայտնի է գումարի չափը, որը Քանյե Ուեսթը որպես ալիմենտ վճարելու է Քիմ Քարդաշյանին
Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը ամուսնալուծության հարցում համաձայնության են եկել, ըստ որի ռեփ կատարողը պարտավոր է իր նախկին կնոջը ամսական 200 հազար դոլարի չափով ալիմենտ վճարել։ Բացի այդ, երաժիշտը պետք է հոգա չորս երեխաների կրթության եւ պաշտպանության հետ կապված ծախսերի 50%-ը։
Դատական ​​փաստաթղթերի համաձայն, երեխաների բարեկեցության վերաբերյալ կարեւոր որոշումներ կայացնելիս երկու կողմերը պետք է խորհրդակցեն միմյանց հետ, իսկ վեճի դեպքում դիմեն հոգեբանի խորհրդին։
Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը ամուսնացել են 2014 թվականին եւ ունեցել չորս երեխա ունի՝ 9-ամյա Նորթը, 7-ամյա Սեյնթը, 4-ամյա Չիկագոն եւ 3-ամյա Փսալմը։ 2021 թվականի փետրվարին հեռուստաաստղը ամուսնալուծության հայց է ներկայացրել դատարան՝ պատճառաբանելով, որ տարաձայնություններ ունեն:

Известна сумма, которую Канье Уэст будет выплачивать Ким Кардашьян в качестве алиментов
Бывшая супруга Канье Уэста будет получать от него ежемесячно в качестве алиментов $200 тыс. Об этом сообщает BBC.
Ким Кардашьян и Канье Уэст пришли к соглашению о разводе, согласно которому рэпер обязан выплачивать бывшей супруге алименты в размере $200 тыс. в месяц. Кроме того, Канье должен взять на себя 50% расходов, связанных с образованием и охраной четверых детей.
В судебных документах также говорится, что обе стороны должны консультироваться друг с другом при принятии важных решений, касающихся благополучия их детей, а случае спорных моментов обращаться за консультацией к психологу.
Ким Кардашьян и Канье Уэст поженились в 2014 году. У пары четверо детей: 9-летняя Норт, 7-летний Сейнт, 4-летняя Чикаго и 3-летний Псалм. В феврале 2021 года бизнесвумен и звезда реалити подала на развод с рэпером, сославшись на непримиримые разногласия.