Հայտնի է գումարի չափը, որը Քանյե Ուեսթը որպես ալիմենտ վճարելու է Քիմ Քարդաշյանին
Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը ամուսնալուծության հարցում համաձայնության են եկել, ըստ որի ռեփ կատարողը պարտավոր է իր նախկին կնոջը ամսական 200 հազար դոլարի չափով ալիմենտ վճարել։ Բացի այդ, երաժիշտը պետք է հոգա չորս երեխաների կրթության եւ պաշտպանության հետ կապված ծախսերի 50%-ը։
Դատական ​​փաստաթղթերի համաձայն, երեխաների բարեկեցության վերաբերյալ կարեւոր որոշումներ կայացնելիս երկու կողմերը պետք է խորհրդակցեն միմյանց հետ, իսկ վեճի դեպքում դիմեն հոգեբանի խորհրդին։
Քիմ Քարդաշյանն ու Քանյե Ուեսթը ամուսնացել են 2014 թվականին եւ ունեցել չորս երեխա ունի՝ 9-ամյա Նորթը, 7-ամյա Սեյնթը, 4-ամյա Չիկագոն եւ 3-ամյա Փսալմը։ 2021 թվականի փետրվարին հեռուստաաստղը ամուսնալուծության հայց է ներկայացրել դատարան՝ պատճառաբանելով, որ տարաձայնություններ ունեն:

Kanye West to pay Kim Kardashian $200,000 per month in child support in divorce settlement
Kanye West has been ordered to pay Kim Kardashian $200,000 per month in child support in a divorce settlement, BBC News reported.
The former rapper and reality TV star will share joint custody of their four children.
Kardashian filed for divorce in 2021, after eight years with West, who has legally changed his name to Ye.
Issues around the division of property and custody of their children were resolved in court documents filed on Tuesday. The two parties should consult with each other on major decisions about their children's welfare, the documents state. Expenses for the children's security, school and college will be shared.
Kim and Kanye had gotten married in 2014. The couple have four children: North, 9, Saint, 6, Chicago, 4, and Psalm, 3.