Ամերիկուհի Սթարլի Սանտոսը որոշել է չսահմանափակվել իր հայրենիքով՝ իր երազանքների տղամարդուն փնտրելու հարցում։ Նա իր առջեւ նպատակ է դրել ամեն երկրումհանդիպել մեկ տղամարդու հետ, մինչեւ կգտնի իր արքայազնին, գրում է NYP-ն։
Ֆլորիդայի բնակչուհու խոսքով՝ իր նպատակն է 100 ժամադրություն իրականացնել ամբողջ աշխարհում, ու չդադարեցնել, նույնիսկ, եթե սիրահարվի, գրում է Sun-ը։ Սանտոսը պարբերականին պատմել է, որ ինքը միշտ ցանկացել է ճանապարհորդել եւ ապրել որպես քոչվոր, եւ քոլեջում կրթությունն ավարտելուց հետո գտել է աշխատանք, որը թույլ է տվել այդպես անել:
Երիտասարդ կինը սկսել է օգտագործել սոցիալական ցանցերը՝ վավերագրելու իր սիրային ճանապարհորդությունը: Փետրվարին սկսելով իր ճանապարհորդությունը՝ նա այցելել է Չիլի, Արգենտինա, Բրազիլիա, Ուրուգվայ, Կոլումբիա, Վենեսուելա, Հնդկաստան, Թաիլանդ, Ինդոնեզիա, Ֆիլիպիններ, Սինգապուր՝ օգտագործելով կրիպտոարժույթների վաճառքից իր վաստակած գումարները:
Սանտոսն ասել է, որ սովորաբար չորս կամ հինգ օր է անցկացնում մեկ վայրում եւ սահմանափակվում մեկ ժամադրությամբ, որպեսզի համոզվի, որ հասնում է իր նպատակին, թեեւ դեմ չէ երկարացնել ուղեւորությունը, եթե կապ առաջանա:
Միեւնույն ժամանակ նա պնդում է, որ ոչ մի տղամարդու հետ հենց այնպես չի հանդիպելու։ Սանտոսը հայտարարել է, որ իրեն հետաքրքրող ցանկացած անձ պետք է լինի այն երկրից, որտեղ նա այժմ այցելում է, մի քանի բացառություններով: «Օրինակ, մի տղա կա Կոլումբիայից, որը ծնվել և մեծացել է այնտեղ, բայց 14 տարեկանում տեղափոխվել էր Միացյալ Նահանգներ, եւ մենք միասին ենք սովորել քոլեջում»,-բացատրել է Սանտոսը: «Բայց նա կոլումբիացի է… Գաղափարը տեղացի մեկին գտնելն է»,- հավելել է նա,-«Մեկ այլ բացառություն կլինի, երբ նա գտնվում է մի երկրում, որտեղ ծանոթության գաղափարը տարածված չէ: Եթե ես լինեմ Մերձավոր Արեւելքի որևէ երկրում, որտեղ նման բաները մշակութային առումով սահմանափակված են, միգուցե հանդիպեմ մի օտարերկրացու, ով ապրում է այնտեղ մի քանի տարի կամ այդպիսի մի բան»:
Նրա խոսքով, բոլոր պոտենցիալ երկրպագուները պետք է համաձայնեն, որ նա նկարահանի ժամադրությունը եւ այն տեղադրի իր TikTok-ում: Եթե ոչ, ապա կհրաժարվի ժամադրությունից:
«Մտածում եմ, որ նույնիսկ եթե հանդիպեմ մեկին, ով, իսկապես, ինձ դուր կգա, ուզում եմ շարունակել ճանապարհորդելը»,- ասել է Սանտոսը: «Մենք կարող ենք կապի մեջ մնալ առնվազն մեկ տարի: Եթե նրանք լուրջ են վերաբերվում ինձ, կարող են միաժամանակ գալ եւ հանդիպել ինձ այլ երկրում»:
Սիրահարված հետախույզի խոսքով՝ ինքը հատկապես երկու դեպք է հիշում. մեկը Վենեսուելայի կղզիներում շրջագայությունն էր, մյուսը՝ Բոմբեյում, երբ մի տղամարդ, ում հետ հանդիպում էր այդ ժամանակ, նրան հրավիրել էր նավով զբոսնելու:
«Նա ինձ հրավիրեց իր ծննդյան խնջույքին զբոսանավով իր ընկերների հետ շրջելու»,-հիշում է Սանտոսը: «Իսկ հաջորդ օրը մենք անհատական հանդիպում ունեցանք: Մենք քայլում էինք ջրի կողքով մայրամուտին, իսկ հետո խաղացինք Հարի Փոթերի վիկտորինան, քանի որ երկուսս էլ շատ խելագար ենք»,-շարունակել է նա՝ հավելելով, որ մինչ այժմ պարոն Բոմբեյը եղել է իր ամենաուժեղ կապը:
Սանտոսը ակնկալում է համբուրել շատ գորտերի նախքան իր հմայիչ արքայազնին գտնելը, ինչպես, օրինակ, եղավ Ինդոնեզիայում: «Նա պարզապես չափազանց նեղսրտող էր, չափազանց նեղացկոտ»,-հիշում է կինը՝ հավելելով, որ հանդիպումից մի քանի ժամ անց տղամարդը ակնարկել է հարսանիքի եւ իր հյուրանոցում լոգանք ընդունելու մասին։
«Հաջորդ օրը՝ մեր ժամադրությունից հետո, նա անընդհատ զանգում էր ինձ տեսահոլովակի միջոցով։ Ես չպատասխանեցի, եւ նա ձայնային հաղորդագրություն ուղարկեց՝ նախատելով ինձ՝ իրեն չպատասխանելու համար։ Նա ուղղակի մի քիչ խենթ էր»,-պատմել է կինը:
Նրա խոսքով՝ ինքն իրեն «պահպանողական» է համարում, միակ ֆիզիկական մտերմությունը համբույրն էր պարոն Բոմբեյի հետ։
«Ես չեմ ուզում դա անել առաջիկա 10 տարիների ընթացքում: Ի վերջո, ես ուզում եմ ինչ-որ մեկին գտնել, ամուսնանալ ու նման բաներ»,-ասել է Սանտոսը։

Женщина готова объехать весь мир в поисках прекрасного принца
Американа Старли Сантос решила не ограничиваться своей родиной в поисках мужчины своей мужчины. Она поставила перед собой цель встречаться с одним мужчиной в каждой стране мира, пока не найдет своего принца, пишет NYP.
По словам уроженки Флориды, ее цель - 100 свиданий по всему миру, не останавливаясь, даже если она будет влюблена, сообщает Sun. Сантос рассказала изданию, что  она всегда хотела путешествовать и жить как кочевник — и после получения образования в колледже она нашла работу, которая позволила ей это сделать.
лю.jpg (136 KB)
Молодая женщина начала использовать социальные сети, чтобы задокументировать свое путешествие в поисках любви. Начав свое путешествие в феврале, она посетила Чили, Аргентину, Бразилию, Уругвай, Колумбию, Венесуэлу, Индию, Таиланд, Индонезию, Филиппины, Сингапур, используя деньги, которые она зарабатывает на продаже криптовалюты.
Сантос сказала, что обычно она проводит четыре или пять дней в одном месте и ограничивается одним свиданием, чтобы убедиться, что она достигает своей цели, хотя не возражает против продления поездки, если возникает связь.
При этом она утверждает, что не будет просто встречаться с любым мужчиной. Сантос заявила, что любой интересующий ее человек должен быть из страны, которую она сейчас посещает, за некоторыми исключениями. «Например, парень из Колумбии, он родился и вырос там, но потом, когда ему было 14 лет, он переехал в США, и мы вместе учились в колледже», — объяснила Сантос. «Но он все еще колумбией… Идея состоит в том, чтобы найти кого-то местного», — добавила она. Другим исключением может быть ситуация, когда она находится в стране, где идея свиданий не распространена. Если я нахожусь в ближневосточной стране, где  подобные вещи ограничены из-за культурных особенностей, возможно, я встречу иностранца, который живет там пару лет или что-то в этом роде», — продолжила она.
По ее словам, все потенциальные поклонники должны быть согласны с тем, что она снимает свидание, а затем публикует его в своем TikTok. Если нет, она отказывается от свидания.
«Мысль такова, что даже если я встречу кого-то, кто мне действительно нравится, я хочу продолжать путешествовать», — заявил Сантос. «Мы можем оставаться на связи как минимум год. Если они серьезно относятся ко мне, они могут приехать встретиться со мной в другой стране в это же время».
По словам влюбчивой исследовательницы, ей особенно запомнились два случая. Один случай, когда она провела два дня, путешествуя по островам в Венесуэле, а другой — в Бомбее, когда мужчина, с которым она встречалась в то время, пригласил ее покататься на лодке.
«Он пригласил меня на свою вечеринку по случаю дня рождения на яхте со своими друзьями», — вспоминал Сантос. «А на следующий день у нас была встреча один на один. Мы гуляли у воды на закате, а затем играли в  викторину из «Гарри Поттера», потому что мы оба очень занудные», — продолжила она, добавив, что до сих пор мистер Бомбей был ее самой сильной связью.
Сантос рассчитывает перецеловать немало лягушек, прежде чем найдет  своего Прекрасного Принца, как показало ее свидание в Индонезии. «Он был просто слишком жутким. Он был слишком обидчивым», — вспоминает женщина, добавляя, что через несколько часов после встречи мужчина упомянул о свадьбе и принятии душа в ее отеле.
«Затем на следующий день, после нашего свидания, он продолжал звонить мне по видеосвязи. Я не ответила, и он отправил голосовую заметку, ругая меня за то, что я не ответила ему. Он был просто немного не в себе», — сказала женщина.
По ее словам, она  считает себя «консерватором»,  единственная физическая близость у нее была с мистером Бомбеем, с которым она целовалась.
«Я не хочу делать это в течение следующих 10 лет. В конце концов, я хочу найти кого-нибудь, выйти замуж и все такое», — сказал Сантос.