40 տարեկանում մահացել է թատրոնի և կինոյի դերասան Իլյա Ուստյուժանինովը
40 տարեկանում մահացել է ռուսական թատրոնի եւ կինոյի դերասան Իլյա Ուստյուժանինովը։ Այս մասին VKontakte սոցիալական ցանցում հայտնել է Մոսկվայի մարզի Լոբնյա քաղաքի Կամերային բեմական թատրոնի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է Lenta.ru-ն։
«Նա խաղում էր հիմնականում բարի, միամիտ ու անկեղծ հերոսների։ Եվ ինքն էլ այդպիսին էր։ Եվ այդպիսին կմնա մեր հիշողություններում եւ սրտերում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Արտիստը կյանքից հեռացել է մարտի 4-ին։ Մահվան պատճառը չի հաղորդվում։ Նա ուներ կին եւ մանկահասակ դուստր։
Իլյա Ուստյուժանովը ծնվել է 1984 թ-ին: 2016 թվականից նա ծառայում էր Լոբնիայի Կամերային բեմական թատրոնում, որտեղ խաղացել է «Գլխավոր տեսուչը», «Ձյունե թագուհին», «Պինոքիոյի արկածները» եւ «Մի ամիս երկրում» ներկայացումներում։ Նրա կինոգործերից հայտնի է «Նավ» հեռուստասերիալը։

Актер театра и кино Илья Устюжанинов умер в возрасте 40 лет
Российский актер театра и кино Илья Устюжанинов умер в возрасте 40 лет. Об этом сообщила в соцсети «ВКонтакте» пресс-служба театра «Камерная сцена» в Лобне Московской области, передает Lenta.ru.
«Он играл в основном добрых, наивных и искренних героев. И сам был таким. И останется в нашей памяти и сердцах», — говорится в некрологе.
Артист ушел из жизни 4 марта. Причина смерти не называется. У него остались жена и маленькая дочь.
Илья Устюжанинов родился в 1984 году. С 2016-го служил в театре «Камерная сцена» в Лобне, где играл в спектаклях «Ревизор», «Снежная Королева», «Приключения Буратино», «Месяц в деревне». Среди его киноработ значится только один проект — телесериал «Корабль».