Pet Gala. գլամուրային շները վերստեղծել են 2024 թվականի Met Gala-ի ամենահայտնի կերպարները
Մայիսի առաջին երկուշաբթի օրը նվիրված է Met Gala-ին եւ դրան մասնակցող բազմաթիվ հայտնիներին, սակայն երրորդ երկուշաբթին շներինն է:
IMG_4899.jpeg (103 KB)
Մայիսի 20-ին Նյու Յորքի AKC Dog թանգարանում տեղի ունեցավ առաջին Pet Gala-ն՝ շների նորաձեւության երեկոն, որը ստեղծվել էր հատուկ Met Gala-ի պատվին:
IMG_4900.jpeg (90 KB)
Pet Gala-ն մեկնարկել է 2013 թվականին. այն կուտյուրիեր եւ կանացի հագուստի դիզայներ Էնթոնի Ռուբիոյի ֆոտոնախագիծն է։ Տարիներ շարունակ Ռուբիոն վերստեղծում է Met Gala-ի շքեղ կերպարները շների համար, այնուհետեւ կիսվում է իր ստեղծագործություններով ամենամյա լուսանկարներով: 2024 թվականին Ռուբիոն համագործակցել է AKC Dog Museum-ի հետ՝ ընդլայնելով իր նախագիծը:
IMG_4902.jpeg (113 KB)
Շներըն առաջին Pet Gala-ին ժամանել են Ռուբիոյի կողմից ստեղծված հատուկ հագուստով: Վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում Ռուբիոն նախագծել է Pet Gala-ի շների բոլոր հանդերձանքները, որպեսզի յուրաքանչյուր հանդերձանք լինի 2024 թվականի Met Gala-ի կերպարների վերականգնումը:
IMG_4903.jpeg (122 KB)
«Ես ուզում եմ, որ մարդիկ հասկանան, որ մենք չենք ծաղրում Met Gala-ն: Մենք չենք ընդօրինակում Met Gala-ն»,- ասել է Ռուբիոն Associated Press-ին:
IMG_4904.jpeg (109 KB)
«Մենք նշում ենք, նշում եւ գնահատում ենք աշխարհի ամենատաղանդավոր դիզայներների կողմից Met Gala-ում ներկայացված հրաշալի դիզայնը»

Гламурные собаки воссоздали самые знаковые образы Met Gala 2024 года для Pet Gala
Первый понедельник мая посвящен Met Gala и его многочисленным знаменитостям, но третий понедельник — для собак.
соб.jpg (71 KB)
20 мая в Музее собак AKC в Нью-Йорке состоялся первый Pet Gala — вечер собачьей моды, созданный по образцу знаменитого Met Gala.
соб1.jpg (80 KB)
соб2.jpg (70 KB)
Pet Gala стартовал в 2013 году как фотопроект кутюрье и дизайнера женской одежды Энтони Рубио. В течение многих лет Рубио воссоздавал образы Met Gala для шикарных собак, а затем делился своими творениями в ежегодных фотосессиях. В 2024 году Рубио заключил партнерское соглашение с Музеем собак AKC, чтобы расширить проект и превратить его в собственное гламурное мероприятие.
соб3.jpg (61 KB)
соб4.jpg (91 KB)
На первый Pet Gala собаки прибыли в индивидуальной одежде, созданной Рубио. За последние две недели Рубио разработал всю одежду для собак Pet Gala, чтобы каждый наряд был воссозданием образа с Met Gala 2024 года.
соб5.jpg (100 KB)
соб6.jpg (89 KB)
«Я хочу, чтобы люди поняли, что мы не высмеиваем Met Gala. Мы не имитируем Met Gala», — сказал Рубио агентству Associated Press.
соб7.jpg (92 KB)
соб8.jpg (73 KB)
«Мы превозносим, ​​оцениваем и ценим замечательные проекты, которые были представлены на Met Gala самыми талантливыми дизайнерами мира».