Հոլիվուդյան հայտնի դերասան Ջո Մանգանիելոն Հայաստանում է
Նշենք, որ անցյալ տարի դերասանը հայտարարել էր Հայաստան այցելելու իր մտադրության մասին՝ կապված նոր նախագծի հետ։
Մանգանիելոն հայտնի է Magic Mike եւ True Blood ֆիլմերում իր հիթային դերերով։ Մոտ երկու տարի անց նա իմացավ, որ իր երակներում նաեւ հայի արյուն է հոսում։ Նրա մայրական  կողմից ազգությամբ հայ մեծ տատը փախել է Ամերիկա 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության ժամանակ։ Նա ունեցել է աղջիկ՝ Մանգանիելոյի տատիկին, եւ, ի վերջո, տեղափոխվել Ուորսթեր, Մասաչուսեթս, եւ ամուսնացել հայ տղամարդու հետ։
Իմանալով իր նախնիների պատմությունը՝ Մանգանիելոն նաեւ դաջվածք է արել՝ հարգանքի տուրք մատուցելով իր հայկական ծագմանը։ Նրա նախաբազկին գրված է «Հրեշտակ»: Հեղինակը հայտնի նկարիչ Ռուբեն Մալայանն է։

Известный голливудский актер Джо Манганьелло находится в Армении
Отметим, что в прошлом году актер заявил о своем намерении посетить страну в связи с новым проектом.
Манганьелло известен своими хитовыми ролями в «Супер Майке» и «Настоящей крови». Пару лет он выяснил, что в его жилах течет также и армянская кровь. Его прабабушка-армянка по материнской линии бежала в Америку во время Геноцида армян 1915 года. Она родила девочку, бабушку Манганьелло, и в конце концов переехала в Вустер, штат Массачусетс, и вышла замуж за армянина.
Узнав историю своих предков Манганьелло также набил тату в дань уважения армянскому происхождению. На его предплечье красуется надпись  «Հրեշտակ» (по-армянски означает «Ангел»). Автор работы удостоеннй наград художник Рубен Малаян.